Najnovije vesti
VK Valjevo foto Dragan Krunić Objektiva.rs Valjevo

VALJEVO BOLJE OD VUKOVA

Autor 30/01/2022

Sinoć je bilo vrelo u bazenu SRC Petnica, a igrala se utakmica dve svakako najbolje ekipe Prve A vaterpolo lige između Valjeva i novobeogradskih Vukova.

Derbi kola, moglo bi se reći i prvenstva pripao je valjevskoj ekipi konačnim rezultatom 12:10 ( 1:3, 6:3, 3:2, 2:2 ).

Valjevska ekipa loše je počela, pa su gosti u prvoj četvrtini lako došli do vođstva od 1:3. Ipak, promena golmana, ali i velikim rotacijama domaće ekipe u drugoj četvrtini viđen je potpuni preokret, pa je na kraju druge četvrtine rezultat na semaforu pokazivao 7:6 za Valjevo.

I treća četvrtina pripala je valjevskoj ekipi, dok je četvrta bila izjednačena.

VK Valjevo VK Vukovi foto Dragan Krunić

Najefikasniji u redovima Valjeva bili su Talaja sa četiri i Crepulja sa tri gola, dok su se sa po jednim golom upisali Poznanović, Almasi, Gligorijević i Čavić. U ekipi Vukova najefikasniji su bili Bućan i Vukićević sa po tri pogotka.

VK Valjevo - VK Vukovi foto Dragan Krunić

Do kraja prvenstva ostalo je još osam kola, pa će biti zanimljiv rasplet. Podsećanja radi, prvoplasirana ekipa direktno se plasira u najviši rang- Super ligu, dok drugoplasirana kroz baraž traži šansu za najelitniji rang takmičenja.