27/04/2024
vaterpolo juniorski prvaci Evrope VK Valis foto Vaterpolo savez Srbije Objektiva.rs Valjevo

VATERPOLISTI SRBIJE JUNIORSKI PRVACI EVROPE

Autor 26/09/2022

Juniorska reprezentacija Srbije U19 postala je prvak Evrope, nakon pobede nad reprezentacijom Španije 9:8 (2:1, 3:3, 2:3, 2:1).

U od prvog minuta neizvesnoj utakmici poveli su Španci, ali su naši mladi vaterpolisti brzo anulirali prednost, potom i poveli. Uzbuđenja je bilo na pretek, jer je Srbija u jednom trenutku pri kraju treće četvrtine vodila 7:5, ali su Španski vaterpolist uspeli da stignu do izjednačenja. Neizvesnos je pobedničkim golom prekinuo kapiten Srbije Vasilije Martinović na dva minuta pre kraja.

U osvajanju nove titule prvaka Evrope u sastavu reprezentacije Srbije značajan doprinos su dali i igrači Valisa. Kovačević je bio dvostruki strelac u finalu, dok su po jedan pogodak postigli Baucalo i Gavrilović.