27/04/2024

Zlatibor odneo bodove iz Valjeva

Autor 04/03/2024

Košarkaši Metalca poraženi su u susretu 23 kola prvenstva Košarkaške lige Srbije. Bolji od Metalca bili su košarkaši Zlatibora iz Čajetine uz rezultat 90:83 (31:18, 19:24, 22:22, 18:19).

Favorizovani gosti koji su i dalje u igri za plasman za ABA 2 ligu od samog početka utakmice krenuli su silovito. Brza igra i sigurni šutevi za tri poena i rezultat od 8:2 za goste u startu su pokazali želju gostiju za pobedom. Metalac se sporo budio pa je rezultat postepeno rastao i na 27:15, dok je u jednom momentu u drugoj četvrtini razlika iznosila i rekordnih 37:18. I kada se očekivala katastrofa domaće ekipe, razbudili su se domaći igrači.

Strpljivim napadima u tim momentima proigrao je najefikasniji u redovima domaćina Daj, potpomognut Lešićem i Sinovecom, Metalac je uspeo da smanji na osam razlike pa se na odmor otišlo rezultatom 50:42 za goste.

Početak drugog poluvremena pripada Metalcu koji na krilima publike uspeva da anulira prednost Zlatibora i da se približi na jedan poen 54:53, ali gosti preko raspoloženog Đukanovića i Smiljanića ponovo “podižu” prednost na 72: 64 što je bio rezultat nakon treće četvrtine.

Duel Jankovića i Đukanovića

U poslednjoj četvrtini Metalac je pokušao brzim akcijama da anulira prednost, ali iskusni sastav Zlatibora nije dozvolio iznenađenja pokazavši zašto se nalaze u vrhu tabele na kome dele treće mesto. Konačan rezultat 90: 83 i jedna zaslužena pobeda Zlatibora u Valjevu.

Treći poraz Metalca na domaćem terenu ostavio je valjevske košarkaše na devetoj poziciji na tabeli i skorom od 11 pobeda i 12 poraza.

Najefikasniji u redovima Metalca bili su Daj sa 22 i Lešić sa 21 pogotkom, dok je u redovima Zlatibora bivši igrač Metalca Brano Đukanović postigao 24.

Metalac u narednom kolu gostuje ekipi Tamiša.