27/04/2024
Aleksandar Kovačević i Petar Stanić mladi VK Valis Šabac vaterpolo FOTO Dragan Krunić Objektiva.rs Valjevo

KOVAČEVIĆ PONOVO REŠETA MREŽE

Autor 17/08/2022

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije pobedom nad Hrvatskom plasirala se u polufinale svetskog prvenstva u vaterpolu koje se održava u Beogradu. Slavili su naši juniori ulazak u četiri najbolje ekipe sveta uz rezultat 12:7 (3:4, 3:1, 3:0, 3:2).

Nisu dobro počeli utakmicu naši reprezentativci pa je Hrvatska nakon prve četvrtine vodila sa golom razlike, ali u drugoj i trećoj u bazenu je postojao samo jedan tim. Poslednja četvrtina igrana je gol za gol, plavi momci su sačuvali prednost, i osigurali plasman u polufinale svetskog prvenstva.

Najefikasniji igrač na utakmici ponovo je bio Aleksandar Kovačević iz valjevskog Valisa, u pobedi su značajan doprinos dali i Gavrilović, takođe igrač Valisa, pridošlica iz Kragujevca, ali i Petar Stanić, valisovo dete koje brani boje Šapca sa po jednim golom.