• LAJKOVČANKE UBEDLJIVO NADVLADALE UBLJANKE
Objektiva.rs Valjevo

LAJKOVČANKE UBEDLJIVO NADVLADALE UBLJANKE

Autor 21/02/2022

Odličnom igrom od početka do kraja utakmice sinoć je u Sportskoj hali Lajkovac, u derbiju 17. kola Superlige Srbije, Železničar savladao ŽOK iz Uba sa ubedljivih 3:0 (26:24, 25:19, 25:16).

Lajkovački Železničar je i ovog puta pokazao da ima odlično ukomponovan tim, koji vodi iskusni strateg Branko Kovačević.

Lajkovačke odbojkašice su na startu svakog seta pravile veliku prednost, koju su Ubljanke odličnim blokovima potpuno stigle u prvom setu, ali je Železničar bio koncentrisaniji u završnici. U ostatku utakmice odbojkašice Uba su igrale sve slabije i pravile sve više grešaka. Železničar je igrao izvanredno veći deo utakmice, sa raznovrsnim rešenjima u napadu, koja je prvenstveno kreirala Ana Antonijević, sjajni dizač ekipe. Uz Antonijevićku, odlične su bile Batinić i Mirosavljević, zatim Milojević, Ivanović, Kutlešić i Vujović.

Najefikasnija u timu iz Lajkovca bila je Barbara Batinić sa 19 poena, Mirosavljević je osvojila 13, Kutlešić 9, a Ivanović 8. Najviše poena u ekipi Uba osvojile su: Vučićević 9, Kecman 8, Gligorić 7 i Ranković 6.

Jedinstvo iz Stare Pazove i Železničar su na vrhu tabele, sa istim odnosom pobeda i poraza (15-2), ali Jedinstvo ima dva boda više.

U poslednjem kolu ligaškog dela prvenstva Železničar je veliki favorit na gostovanju u Subotici, dok Jedinstvo u derbiju dočekuje Crvenu zvezdu. Od ishoda tog meča, koji može biti neizvestan, zavisiće da li će u plej-ofu sa prve pozicije startovati Pazovčanke ili Lajkovčanke.

PR agencija Pristup, Foto: Odbojkaški savez Srbije