27/04/2024

METALAC NA STAROM KOLOSEKU

Autor 13/11/2022

Nakon iznenađujućeg i do sada jedinog poraza na domaćem terenu od ekipe Dinamika u prošlom kolu, košarkaši Metalca brzo su se vratili u kolosek.

Na gostujućem terenu u Pazovi Metalac je ubedljivao savladao ekipu Dunava rezltatom 69:98 (16:27, 13:25, 15:24, 25:22).

Od početka utakmice Metalac je ozbiljnom igrom stavio domaćinu do znanja da drugo mesto na tabeli ne treba dovoditi u pitanje. Angažovanom igrom u napadu i čvrstom odbranom ali i skokom, razlika u klasi bila je evidentna. Na odmor se otišlo rezultatom 52:29 za valjevsku ekipu pa se postavljalo pitanje sa koliko će razlike biti završena ova utakmica.

Nastavak utakmice nije doneo ništa dobro domaćinu, jer je prednost rasla iz minuta u minut, na 76:44 na kraju treće četvrtine. U poslednjoj trener valjevske ekipe Ratkovica dao je šansu svim igračima sa klupe koji nisu dozvolili nikakva iznenađenja, ali valja pomenuti da su domaćini ovaj period rešili u svoju korist 25:22.

Metalac je iz minuta u minut povećavao prednost, na poluvremenu je bilo 52:29, a u trećoj četvrtini 64:34, odnosno 76:44, da bi u poslednjoj deonici bilo i rekordnih 83:49. Najefikasniji je u redovima Metalca bio je Gavrilović sa 17 koševa, a dvocifreni učinak su imali još Mening sa 15, Durmo 14, Dafi i Simanić sa po 13 i Luković sa 11 poena.

U strelce su se upisali i Bajić sa 6, Stefanović sa 5, Teofilović sa 3 i novajlija Vujadinović sa jednim poenom. Vujadinović je pridošlica koji je zamena za povređenog Islamovića, koji će nakon povrede kolena u duelu sa Slobodom u Užicu imati tromesečnu pauzu.

U sledećem kolu na domaćem parketu Metalac dočekuje ekipu OKK Beograda.