19/03/2024

METALAC PONOVO NA ČELU TABELE

Autor 02/03/2023

Novom pobedom, ovoga puta protiv nezgodne ekipe Dunava iz Banovaca 98:83 (23:22, 21:21, 32:17, 22:23), košarkaši Metalca ponovo su “zaseli” uz ekipu Zlatibora na čelo tabele Srpske lige.

Mučili su se valjevski košarkaši u prve dve četvrtine, gosti su pokazali zube rešeni da igraju na sve ili ništa jer se nalaze u opasnoj zoni ispadanja.

Preokret se desio u trećoj četvrtini u kojoj su valjevski košarkaši postigli 32 poena. Proradio je tandem Dafi- Luković uz podršku ostatka ekipe, pa je rezultat u jednom momentu četvrte četvrtine bio 74:50.

Nešto opuštenijom igrom nakon toga Dunav se izborio za častan poraz. Ovom pobedom, uz poraz Zlatibora na domaćem terenu od ekipe Mladosti, ali i Vojvodine od ekipe Kolubare u Lazarevcu, Metalac ponovo deli prvo mesto sa ekipom Zlatibora sa skorom od 18 pobeda i pet poraza.

Značajno je istaći da je klub napustio Mening, koji je nakon kup utakmica u Nišu i dobrih partija u dosadašnjem delu prvenstva dobio ponudu od beogradskog FMP-a, koji će igrati u play-offu Aba lige.

Kako nezvanično saznajemo Metalac nema nameru da angažuje novog igrača na njegovoj poziciji.

Najefikasniji u novoj pobedi su bili Luković sa 22 i Dafi sa 18 poena, dok je kod gostiju Krsmanović postigao 26 pogodaka.

U sledećem kolu koje je na programu u utorak Metalac gostuje u Beogradu a protivnik je ekipa OKK Beograd.