Najnovije vesti

Metalac ponovo poražen od Vršca

Autor 04/02/2024

Po drugi put u ovoj sezoni košarkaši Metalca poraženi su od Vršca.

U Hali sportova Vrščani su sinoć bili bolji od Metalca rezultatom 89:96 (19:18, 22:25, 26:31, 22:22) i zaseli na prvo mesto Košarkaške lige Srbije. Da li će tu i ostati umnogome zavisi od današnjeg derbija između Zlatibora i Vojvodine, ali i ishoda utakmice Dinamik- Spartak. No, vratimo se utakmici u Valjevu.

Metalac je odlično otvorio utakmicu u prvoj četvrtini. Prednost je u osmom minutu prvog dela bila je 17:8, i kada su navijači domaće ekipe već videli bodove koji vode ka sigurnoj luci spasa, vrščani su se probudili i serijom 9:2 za samo dva minuta anulirali prednost domaće ekipe.

Đuran u akciji

Nastavak igre ponovo je bio u Metalčevom ritmu toplo- hladno, najpre dobar početak domaćina sa raspoloženim Jankovićem i Bajićem za rezultat 37: 25 sredninom druge četvrtine, a onda strahovit pad u igri gosti kažnjavaju furioznom serijom od 18:4, pa se na odmor otišlo vođstvom gostiju 43:41.

Nakon pauze, gosti su aktivnijom igrom i sa dosta lakih koševa brzo stigli do +10 (58:48). Trgla se domaća ekipa i u tim trenutcima trojkama sinoć raspoloženog Grubora uspela da mnanji prednost, a potom i dođe do izjednačenja u četvrtoj četvrtini 74:74. Drugi deo četvrte četvrtine doneo je mnogo uzbuđenja, na 3.30 do kraja utakmice Metalac je vodio 84:83, ali serijom grešaka u napadu, a posebno u odbrani, ekipa Vršca odnela je iz Valjeva sasvim zasluženo bodove.

Efektna završnica Vrščana

Trener Metalca Srđan Flajs nakon završene utakmice rekao je: “Mislim da nije u pitanju bila sreća nego naša odbrana, jer kada primiš od takvog tima 96 poena, tima koji pretenduje za sam vrh, nemaš šta da tražiš. Pogotovo kada se igra kući. Poveli smo u četvrtoj četvtini ali smo opet primili neke lagane poene.”

Filip Đuran je na sinoćnoj utakmici postigao 12 poena, ali njegov učinak nije bio dovoljan za pobedu. Đuran je rekao nakon utakmice: “Vrščani su bili bolji u većem delu utakmice i zasluženo su slavili. Mi smo krenuli dobro, u prvih 15 minuta smo kontrolisali igru, ali smo dozvolili da za pet minuta primimo 18 poena. U drugom poluvremenu smo probali da zonskom odbranom pariramo, nije nam polazilo za rukom. Primili smo i neke teške poene u poslednjim sekundama napada, ali i dosta lakih poena iz reketa i to je odlučilo večerašnjeg pobednika”.

Trener Metalca Srđan Flajs i Filip Đuran na konferenciji za novinare nakon meča

Najefikasniji u redovima Metalca bio je Grubor sa 23, Lešić je postigao 19, a Daj 17 poena. Kod gostiju je najbolji strelac bio Filips sa 24 i Simić sa 20 pogodaka.

U narednom 21 kolu Metalac u Hali sportova dočekuje ekipu kraljevačke Sloge.