19/03/2024

METALAC TEŠKO DO POBEDE

Autor 28/11/2021

Kako se i očekivalo, Metalac je večeras teškom mukom došao do nove pobede u Košarkaškoj ligi Srbije.

Savladana je ekipa Zdravlja iz Leskovca rezultatom 76:73 (17:23, 21:22, 17:11, 21:17). Prvo poluvreme nije nagoveštavalo srećan završetak po valjevsku ekipu jer su gosti u prvoj četvrtini dobrom igrom napravili osetnu razliku, dok je domaćim igračima malo šta polazilo za rukom.

U drugom poluvremenu brzom igrom i dobrom odbranom Metalac je stigao prednost, a potom i poveo. Povratnik nakon povrede Pavić odlično je odigrao iako se primećuje nedostatak treninga i pauza od gotovo mesec dana. Stefanovićeva trojka u drugom poluvremenu vratila je Metalac u igru, dok je Mijailović bio standardno dobar.

U neizvesnoj završnici valjevski košarkaši imali su više živaca i priveli kraju utakmicu u svoju korist.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Igor Mijailović sa 17 postignutih poena, dok je kod gostiju Stefan Đorđević sa 19 poena bio najbolji pojedinac.

U 12.kolu Metalac gostuje u Zemunu gde se sastaje sa ekipom Mladosti.