27/04/2024

NA MIŠIĆE DO NOVE POBEDE

Autor 02/10/2022

Osmo kolo Srpske lige zapad obeležila je još jedna pobeda Budućnost Krušika, na stadionu u parku Pećina.

Pobeđena je ekipa Sloge iz Kraljeva rezultatom 1:0 (0:0). Strelac pobedonosnog gola bio je Ilija Milanović u 86 minutu igre, kada se nakon odličnog proigravanja Matića najbolje snašao u 16-tercu gostiju, i matirao nemoćnog golmana Grujičića.

Na Pećini je viđena tvrda utakmica, u prvom poluvremenu gotovo bez izglednih šansi za gol. Gosti su se predstavili kao čvrsta ekipa, i utisak je da su prvo poluvreme igrali za bod. Drugo poluvreme proticalo je u jalovim napadima valjevskih fudbalera, bez izglednih prilika za postizanje gola. Sredinom drugog poluvremena probudili su se i gosti koji su brzim kontra napadima ugrožavali gol domaće ekipe, ali je golman domaćih Matić bio na visini zadatka.

Kada je publika polako počela da napušta stadion postignut je gol. Brz kontra napad Budućnosti preko leve strane, odlična aisistencija Matića ka Milanoviću, odličan prijem lopte, a potom i neodbranjiv šut u mrežu Sloge. Bio je to mat u tri poteza. Pokušali su kraljevčani nakon primljenog gola svim silama da dođu do izjednačenja, ali nije bilo vremena, iako je u napad krenuo i golman gostiju.

Nakon ove pobede, Budućnost Krušik je konačno pronašla mesto u gornjem domu tabele sa 13 bodova, četiri pobede, jednim remijem i tri izgubljene utakmice. Neočekivani poraz od Rađevca u prvom kolu mnogo toga je poremetio, ali nije kasno za dalji napredak. Čini se da četa Alena Tupajića polako ali siturno “staje na noge”, jer je od Tupajićevog dolaska osvojeno sedam od maksimalnih devet bodova.

Budućnost je juče nastupila su sledećem sastavu: Matić- Todorović- Gentić- A.Matić- Pavlović- Isidorović- Petrović -Đermanović- Tešić- Tripković- Rajevac. U drugom poluvremenu igrali su još Ristović, Đorđević, Aleksić, i strelac jedinog gola Milanović.

U devetom kolu Budućnost Krušik očekuje teško gostovanje na utakmici u Tutinu gde se igra protiv ekipe Tutina.