27/04/2024

NOVA POBEDA RUKOMETAŠICA

Autor 17/10/2021

Rukometašice Metalca pobedile su favorizovani Medicinar iz Šapca rezultatom 25:21 u utakmici drugog kola Srpske lige zapad.

Valjevke su odlično otvorile utakmicu ali se šapčanke nisu dale. Iako je Metalac većim delom bio u vođstvu na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom 13:13.

Početak drugog poluvremena obeležilo je jedino vođstvo gošća 15:14, ali su domaće rukometašice angažovanom odbranom uspele da u kratkom roku preokrenu rezultat na 19:15, i da ne dozvole Medicinarkama da pokušaju preokret. Poslednji pokušaji gošći bili su pri rezultatu 21:18, ali su valjevske rukometašice odolele, i povećale prednost u jednom trenutku i na pet golova razlike.

Najefikasnsije u valjevskoj ekipi su bile Mirjana Obrenović sa osam i Marta Mosurović sa sedam golova, dok je u redovima Medicinara neprikosnovena bila Tamara Mandić sa 16 pogodaka. Za igrača utakmice proglašena je Nevena Tripković, golman ŽRK Metalac.