27/07/2024

OD GOTOVOG VERESIJA

Autor 29/01/2023

Košarkaši valjevskog Metalca doživeli su peti poraz u prvenstvu Košarkaške lige Srbije. Poraženi su u Novom sadu od ekipe Vojvodine rezultatom 91:83 (18:24, 27:15, 15:29, 31:15).

Metalac je odlično počeo utakmicu i u prvoj četrtini uspeo da dođe do prednosti od šest poena. Ipak, neshvatljivo loša i neorganizovana igra u drugoj četvrtini dala je priliku domaćinu za preokret. Za čas se istopila prednost Metalca, igračima valjevske ekipe ništa nije polazilo za rukom, pa je preokret bio neminovan. Samo 15 poena u drugoj četvrtini, poluvreme 45:39 za Vojvodinu.

Odmor je dobro došao Metalcu, a u trećoj četvrtini viđena je sjajna igra Metalca. Rešetanje koša Vojvodine sa svih strana, odlična igra u odbrani, odličan skok u napadu i odbrani. Velikih 14 poena razlike u trećoj četvrtini davalo je nadu za novu pobedu.

Nagli pad u igri u poslednjoj četvrtini, kao i u drugoj, otvorio je vrata domaćinu da naprave preokret. Odbrana Metalca kao da nije postojala. Čak 31 primnjen koš, uz 15 postignutih, postavio je stvari na svoje mesto. Nije bilo dobre odbrane da spreči šuteve, centri Vojvodine kupili su gotovo sve lopte i poentirali, Metalac je na dva minuta do kraja uspeo da “skine” rezultar na četiri razlike, ali nije bilo snage za preokret.

Najefikasniji u redovima Metalca bio je Marko Ilić sa 18 poena, Durmo i Mening su postigli po 14, a Dafi 13, dok je u redovima Vojvodine najefikasniji bio Dušan Beslać, nerešiva enigma za valjevsku ekipu sa 25 pogodaka.

U sledećem kolu, u subotu 4.februara Metalac igra protiv ekipe Slobode. Utakmica koja se igra u Hali sportova počinje u 19 sati.