27/04/2024
  • Home
  • Vesti
  • OK Železničar pobednik drugog memorijala „Radovan Beli Marković“
odbojkasice-OK-Zeleznicar-Lajkovac-Maribor-KUP-Slovenija-Foto-OK-Nova-KMB-Branik-prenosi-Objektiva.rs-vesti-Valjevo

OK Železničar pobednik drugog memorijala „Radovan Beli Marković“

Autor 25/09/2023

OK Železničar iz Lajkovca osvojio je drugi Memorijalni odbojkaški turnir „Radovan Beli Marković“,  proteklog vikenda održan u Hali sportova Lajkovac.

U finalnom meču Želja je pobedio komšijski Ub sa 3:0. Treće mesto pripalo je Inđiji, koja je savladala slovenačku ekipu Nova KBM Branik iz Maribora sa 3:0. Za najbolju igračicu turnira proglašena je Jovana Zelenović iz Železničara. Prvog dana turnira, u subotu Železničar je pobedio Inđiju sa 3:1, a Ub ekipu iz Maribora, sa 3:0.

Trofeje i priznanja ekipama i pojedincima uručio je Živorad Lazarević, predsednik Odbojkaškog kluba Železničar.

Organizator turnira bio je OK Železničar, u znak sećanja na poznatog srpskog književnika, koji je bio veliki ljubitelj odbojke i počasni predsednik kluba.

Memorijalom „Radovan Beli Marković“ OK Železničar privodi kraju pripreme pred novu takmičarsku sezonu, koju će otvoriti 30. septembra kup utakmicom protiv Omladinca iz Novih Banovaca. Prvenstvo Superlige počinje od 6. i 7. oktobra.