• Vesti
  • PARTIZAN I CRVENA ZVEZDA U FINALU GUŽVINOG MEMORIJALA

PARTIZAN I CRVENA ZVEZDA U FINALU GUŽVINOG MEMORIJALA

Autor 03/09/2022

Utakmicom između domaćeg ORK Metalca i beogradskog Partizana sinoć je u hali sportova u Valjevu počeo jubilarni 10. memorijal “Nikola Jevremović- Gužva”.

Podmlađena i neuigrana domaća ekipa ni jednog trenutka nije bila ozbiljan protivnik beograđanima. Za tili čas semafor je pokazivao 10:2 za Partizan, a prednost je rasla iz minuta u minut, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 22:9.

Treneri obe ekipe u drugom poluvremenu pružili su šansu svim igračima sa klupe, ali prednost iz prvog poluvremena rasla je pa je konačan rezultat bio 39:20 za Partizan. Najefikasniji u domaćoj ekipi je bio Marko Ćaćić sa šest golova, dok su Cmiljanić i Kojić iz Partizana postigli po šest golova.

Turnir je svečano otvorio Lazar Gojković, gradonačelnik Valjeva, a nakon predstavljanja ekipa, usledila je utakmica između beogradske Crvene Zvezde i Dubočice 54 iz Leskovca.

Dubočica se pokazala kao tvrd orah, u jednom momentu vodivši i 8:4, ali čvrstom odbranom i dobrim napadom Zvezda je smanjivala rezultat, došavši do prvog vođstva u 21.minutu (11:10). Na poluvreme se otišlo rezultatom 15:11. Sredinom drugog poluvremena Zvezda se “odlepila” na sedam golova razlike, Lekovčani su stizali rezultat ali ne manje na tri gola. Konačan rezultat 33:26 za Crvenu zvezdu, čini se pomalo nezasluženo visok, imajući u vidu igru Dubočice. Najefikasniji igrač u redovima beogradske ekipe bio je Nemanja Milovanović sa sedam golova, gol više od njega postigao je Petar Panić iz Crvene zvezde.

Danas u 18 sati na programu je utakmica za treće mesto u kojoj se sastaju domaći ORK Metalac i Dubočica 54, dok se za pehar bore Partizan i Crvena zvezda od 20 sati.