19/03/2024

PETA POBEDA METALCA

Autor 22/10/2022

U derbiju kola košarkaši Metalca zabeležili su i petu pobedu u prvenstvu pobedivši zasluženo ekipu Vojvodine iz Novog sada rezultatom 100:94 (36:30, 20:21, 29:26, 15:17).

Sa razlogom je utakmica proglašena za derbi kola. Neporaženi Metalac u prva četiri kola, Vojvodina sa tri pobede i jednim porazom, pružili su izvanrednu igru punu uzbuđenja, pred ovoga puta najpunijom halom sportova.

Metalac je odlično otvorio utakmicu ali se gosti nisu predavali. Prva četvrtina pripala je domaćoj ekipi koja je nošena publikom podsetila na neka davna vremena. Vojvodina je čvrstom odbranom u drugoj četvrtini uspela da parira, pa se na odmor otišlo sa pet razlike za domaću ekipu.

Drugo poluvreme donelo je prava uzbuđenja. Brzom igrom Metalac je za tili čas stigao do dvocifrene prednosti, ali su gosti još brže topili prednost na četiri poena. Proradio je u tim trenutcima Marko Ljubičić, bivši igrač Metalca iz vremena ABA lige, sada kapiten Vojvodine,i sa dve trojke vratio Vojvodinu u igru, ali to je bilo sve. Raspoloženi Dafi, Bajić, Islamović i Gavrilović nisu dozvolili preokret. Igralo se brzo, sa dosta kontakta, faulova na obe strane, gosti su prednjačili sa pritiskom na sudije, pa je atmosfera u nekim trenutcima bila na usijanju. Poseldnja dva minuta obeležila su pokušaji gostiju da trojkama stignu do preokreta, ali im je sreća okrenula leđa, a zakucavanje Gavrilovića u poslednjim sekundama zagrejalo je dlanove navijača Metalca, i stavilo tačku na derbi.

Metalac je petom pobedom u prvenstvu učvrstio prvo mesto na tabeli, a najefikasniji igrači bili su Dafi sa 22 poena (pet trojki), Gavrilović sa 16, i Luković sa 14 poena. U gostujućoj ekipi Beslać je postigao 24 poena, a zanimljivo je da se čak 10 igrača Vojvodine upisalo u listu strelaca.

U sledećem kolu Metalac gostuje u Užicu gde se sastaje sa ekipom Slobode.