27/04/2024

Pobeda Metalca u duelu sa favorizovanim Spartakom

Autor 22/10/2023

Nakon prošlonedeljnog visokog poraza u Novom Sadu od ekipe Vojvodine, košarkaši valjevskog Metalca sinoć su u Hali sportova u Valjevu izvojevali vrednu pobedu u susretu protiv subotičkog Spartaka 84:76 (20:23, 23:14, 24:19, 17:20).

Protiv na papiru i po imenima znatno jačeg protivnika ekipa Saše Milićevića zaigrala je od prvog minuta organizovano i disciplinovano. Poveo je Metalac, potom povećao prednost, ali su subotičani vrlo brzo uhvatili priključak, a u poslednjih 20-tak sekundi prve četvrtine uspeli da ostvare prednost. Nastavak utakmice doneo je odličnu igru Metalca, prednost se povećala na 10 koševa, ali su gosti pred kraj poluvremena uspeli da smanje na +6 i 43:37.

Drugo poluvreme obeležio je pokušaj subotičana za preokret, te je semafor brzo pokazao 43:42, ali to je bio jedini trenutak kada je utakmica “visila” na preokretu. Dobra igra Metalca u odbrani uz tada razigranog Bajića koji je punio nemilice koš gostiju dovela je do visokog vođstva 70:56.

I kada su svi pomislili da je sve završeno, probudio se Spartak. Na svoj zahtev u igru je ušao nedovoljno oporavljeni Milisavljević, a prednost je počela da se topi do 71:68 za domaću ekipu. Ipak, nije bilo vremena za preokret jer je strateg Metalca Saša Milićević dokazao da je zreo za poverenu ulogu.

Dobrim izmenama uspeo je da iskordinira igru Metalca, pa je domaća ekipa zabeležila drugu pobedu u prvenstvu.

Najefikasniji igrači u redovima domaćina bili su Bajić sa 24, Daj sa 20 i Lešić sa 18 poena, dok je kod gostiju Barna postigao 21, Sokolović 12, i Ilić 11 poena.

Popović u blokadi

Trener valjevske ekipe Saša Milićević nije krio zadovoljstvo nakon pobede: “I mi smo tokom nedelje imali nekoliko zdravstvenih problema, ali moram da pohvalim svoje igrače koji su uprkos svemu dali sve od sebe. I Spartak je bio na ovoj utakmici oslabljen, možda bi i bilo drugačije da su bili u punom sastavu, ali to je liga- živa stvar. Dugujem zahvalnost i našim navijačima. Ova utakmica je dokaz da je potrebno vreme da se u ekipi stvori hemija, i generalno kohezija na terenu, da se malo povežemo. Mislim da polako stižemo do toga, momci su izgarali do kraja, borili su se za svaku loptu, a ono što je vrlo bitno i što sam posebno apostrofirao je da posle grešaka i ofanzivnih skokova koje će Spartak uvek da ima protiv svakoga- da ne padamo, da igramo dalje, da nastavljamo. Mi smo se kao jedan borili celu utakmicu i to je na kraju dovelo do pobede, jer oni su jedan sjajan tim koji je ostao u utakmici. Pravili su njihove serije, ali se mi nismo opuštali i padali psihički. Bile je jedna lepa utakmica i za gledanje, Vladi Đokiću i njegovoj ekipi želim sve najbolje, sjajna su ekipa, mislim da će imati dosta upseha u novoj sezoni. Bio je pravi izazov igrati protiv ovako ozbiljne ekipe na svakom nivou.”

Valjevac Vlada Đokić, trener Spartak Office shous bio je vidno nezadovoljan izgubljenom utakmicom. Na konferenciji za novinare on je rekao: “Hvala publici na toplom dočeku, sve što sam ovde radio ponosan sam, publika to zna i vidi. Čestitam igračima Metalca i treneru Saši Milićeviću na jednoj vrhunskoj igri, pravoj igri, i jedinoj mogućoj igri kako treba da se igra. Mislio sam da sam napravio ekipu jako kvalitetnih igrača, ali igrači koji žele da životno napreduju iz utakmice u utakmicu jedini pravi igrači za vrhunske rezultate. Sada vidimo da ni poraz od Vojvodine nije bio slučajan, ne potcenjujem igrače Metalca, ali mi smo kvalitetnija ekipa- da se ne lažemo. Bolji smo za 20- 30 razlike ako imamo želju da igramo. Zašto moji igrači nemaju želju- naravno da sam odgovoran ja. Jako mi je teško, mislim da nije fer ni prema generalnom sponzoru, jer znam da je učinjeno sve da se napravi ekipa koja je gladna uspeha. Ova ekipa nije gladna uspeha, a naš cilj je ulazak u Aba 1 ligu. Sa ovakvim odnosom ja to kao trener ne smem da dozvolim. Metalac je vrhunski odigrao sa budućim vrhunskim trenerom, publika je bila sjajna”.