19/03/2024
Najnovije vesti

POBEDA METALCA U UZBUDLJIVOM FINIŠU

Autor 09/02/2022

U derbiju začelja košarkaši Metalca su u uzbudljivoj završnici savladali ekipu Tamiša iz Pančeva rezultatom 76:73.

Metalac je odlično otvorio utakmicu sa tri vezane trojke, i činilo se da neće biti većih problema na ovoj obostrano za opstanak značajnoj utakmici po obe ekipe. Prva četvrtina završena je vođstvom Metalca 23:14, ali su gosti dobrom odbranom u drugoj četvrtini uspeli da neutrališu domaćina, pa je valjevska ekipa došla do prvih pogodaka nakon četiri minuta igre. Drugi deo igre pripao je Pančevcima 18:12. Ipak, na poluvreme se otišlo uz prednost od sedam koševa, 39:32 u korist Metalca.

Drugo poluvreme proteklo je u rastrzanoj igri obe ekipe, Metalac je svoje vođstvo povećao i do 10 poena, ali su igrači Tamiša najviše zahvaljujući šutevima izvan linije 6,25 za tili čas smanjivali rezultat, i činili utakmicu neizvesnom. Metalac nije nalazio rešenja za raspoloženog Smiljanića, koji je sa šest dalekometnih pogodaka dovodio valjevsku publiku do očaja.

Poslednja dva minuta bila su krajnje dramatična, istopila se prednost Metalca, u napadu su grešili i jedni i drugi, a domaći igrači nošeni raspoloženom publikom, imali su više živaca da sačuvaju vođstvo i izbore vrednu pobedu.

Najefikasniji u redovima domaće ekipe bio je Stevenson sa 21 poenom, Mijailović je postigao 14 pogodaka, dok je pojačanje Trunić upisao 12 poena. Trunić je na prvoj utakmici pokazao da će biti značajno pojačanje, mada je vidljivo da mu nedostaje treninga, pa se očekuju i bolje partije.

U gostujućoj ekipi najefikasniji je bio Smiljanić sa 23 poena, dok su Todorović i Lugić postigli po 12.

Trener valjevske ekipe, Branislav Ratkovica nakon utakmice prokomentarisao je pobedu:

Posle mesec i po dana konačno smo imali kvalitetne treninge, i pobedili smo ekipu koja svojim kvalitetom ne zaslužuje mesto na tabeli na kome se nalazi. Iako smo pobedili, imali smo i dosta grešaka, ali smo odigrali kvalitetnu utakmicu u kojoj se igralo za svaku loptu. Hvala publici koja je bila fenomenalna i koja nas je nosila do pobede. Vodili smo od početka do kraja, a večeras sam video na terenu ekipu koja zna šta radi i koja ima cilj ispred sebe.”

U nedelju u hali sportova gostuje ekipa Kolubare iz Lazarevca. Utakmica je na programu od 19 sati.