27/04/2024

POBEDA U SUSRETU SA MAČVOM

Autor 02/04/2023

Nakon prošlonedeljne utakmice i visokog poraza od ekipe Mladog radnika u Požarevcu (4:0) fudbaleri Budućnost Krušika pobedili su ekipu Mačve 1929 rezultatom 3:1 (2:0).

Odlično su igrali valjevski fudbaleri posebno u prvom poluvremenu. Videlo se da visok poraz u prošlom kolu nije ostavio traga. Videla se razlika u klasi ekipa, a prvi gol je pravo remek delo Starčevića koji je sjajnim udarcem sa 20 metara “skinuo paučinu” gola gostiju.

Strelac drugog gola bio je Rajevac, koji je borbenošću na sredini terena uspeo da dođe do lopte, a potom lob udarcem sa 30 metara poveća vođstvo domaćina na 2:0 što je i bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu došlo je do pada igre kod domaćina što su šabački fudbaleri umeli da kazne sredinom utakmice. Strelac za goste je bio Marko Đurić. Ipak, tačku na ovu utakmicu stavio je juče dvostruki strelac Starčević, koji se nakon dobrog šuta Rajevca i odbijene lopte najbolje snašao i plasirao je put mreže za konačnih 3:1.

Ovom pobedom Budućnost Krušik polako izlazi iz opasne zone, jer se sa 24 boda nalazi na sedmom mestu na tabeli, ali u naredni četiri utakmice čekaju ih teški protivnici. Već u narednom kolu sledi gostovanje u Čačku protiv drugoplasirane ekipe Borca. Čačani su u jesenjem delu prvenstva ubedljivo slavili u Valjevu, a u poslednjem kolu su poraženi u Priboju od ekipa FAP-a 4:3, iako su vodili 3:1. FAP je trećeplasirani i direktni je konkurent Borcu za plasman u Prvu ligu.

Nakon gostovanja u Čačku u Valjevo stiže upravo FAP, pa slede dva teška gostovanja protiv Ljubića i Sloge. Sve u svemu biće neizvesno za valjevske fudbalere, jer je liga izuzetno izjednačena, ali se očekuju dobre utakmice, kako protiv favorita tako i protiv ekipa koje se bora za opstanak.

Budućnost je igrala u sastavu: Marković- Jakovljević- Martinović- Matić- Starčević- Petrović- Pavlović- Đorđević- Đermanović- Tešić- Rajevac. U drugom poluvremenu u igru su ušli i Močić, Milovanović i Marko Petrović, Sokolović