19/03/2024

POBEDA ZA PRVO MESTO

Autor 12/03/2023

Košarkaši Metalca savladali su ekipu Mladosti rezultatom 82:64 (22:13, 20:22, 21:22, 19:7) i ponovo zaseli na čelo tabele Admiral bet Srpske lige.

Utakmica protiv Mladosti bila je sve samo ne opuštena kako pokazuje krajnji rezultat. Metalac je dobro otvorio utakmicu kada je sa dve uzastopne trojke poene upisao mladi Janković. Gosti su uzvratili serijom od 8:0 pa se videlo da Metalac neće imati lak posao.

Rezultatsku klackalicu u prvoj četvrtini rešili su Bajić i Simanić koji su uspešnim probijanjima uspeli da podignu razliku na devet poena na kraju prve četvrtine. Druga četvrtina donela je bolju igru gostiju, smanjivali su postepeno rezultat, a valjevski košarkaši nikako nisu uspevali da nađu rešenje i dođu do osetljivije prednosti. Iako je Mladost drugu četvrtinu dobila sa dva koša razlike, na odmor se otišlo rezultatom 42:35 za valjevsku ekipu.

Neizvesno je bilo i u trećoj četvrtini. Mladi sastav gostiju nije se predavao, a dodatnu nervozu unele su sudiske odluke koje su bile na štetu Metalca. Najpre je svirana namerna lična greška u napadu Stevanoviću, tek posle gotovo dva minuta reagovale su sudije i zapisnički sto jer po propisima igrač koji ima tehničku grešku u slučaju suđene namerne lične greške mora automatski van terena. Sve je to izazvalo burne reakcije publike, pa je u hali sportova bilo kao u košnici. Gosti su uspeli da povedu 51:49, ali su se domaći igrači trgli i uz pomoć publike koja je sinoć bila šesti igrač napravili seriju 14:4, pa je treći deo igre završen rezultatom 60:57 za Metalac.

Poslednji deo igre apsolutno je pripao Metalcu, gosti su na početku trojkom smanjili na 63:60, a onda se konačno razigrao domaćin, 14:0 u narednih pet minuta. Odbrana je funkcionisala besprekorno, skok je bio još bolji pa su domaći košarkaši nakupili 60 skokova naspram 41 skoka gostujuće ekipe. Ovom pobedom Metalac se na vrhu tabele usamio sa ekipom Zlatibor Gondole (Zlatibor ima utakmicu manje), a istovremeno je prekinuta pobednička serija Mladosti, koja je nakon poraza od Metalca u novembru mesecu nanizala 10 pobeda, uključujući i pobedu protiv Zlatibora u gostima.

Najefikasniji u Metalcu sinoć su bili Bajić sa 16, Luković i Dafi su zabeležili po 13, Janković devet a Simanić osam poena. U redovima gostiju najefikasniji je bio kapiten Milenković sa 15 poena.

U narednom kolu Metalac gostuje u Vršcu gde se sastaje sa istoimenom ekipom.