27/04/2024

Pobeda za prvo mesto na tabeli

Autor 03/03/2024

Rukometni derbi prvenstva odigran je danas u valjevskoj hali sportova. Rukometaši Metalca savladali su prvoplasiranu ekipu Zlatara iz Nove Varoši rezultatom 32:24 (18:12) i preuzeli prvu poziciju na tabeli od ekipe Zlatara.

Metalac je u utakmicu ušao odlučno i sa velikom željom za pobedom. Od prvog sudiskog zvižduka poveo je i tokom utakmice postepeno povećavao prednost, protiv danas poprilično indisponirane ekipe Zlatara. Odbrana je bila na visini zadatka, napad je funkcionisao savršeno pa ni česte izmene golmana Zlatara nisu urodile plodom.

Već sredinom prvog poluvremena Metalac je vodio 9:4, a do poluvremena prednost se povećala na +6 (18:12). Kosta Nedeljković i Ćaćić su bili nerešiva enigma za odbranu gostiju.

Ćaćić u prodoru

Početak drugog poluvremena nagovestio je na kratko mogući preokret jer su gosti smanjili na 18:15, ali su se trgli rukometaši Metalca i sjajnom serijom učinili da je semafor u 49.minuti pokazao najveće vođstvo na utakmici 26:16 za Metalac. U tim trenutcima ponovo je došlo je manjeg opuštanja u redovima domaćina što su gosti preko kapitena Zečevića znali da iskoriste i smanje rezultat na šest golova prednosti, ali bez snage i koncentracije za preokret na utakmici. U trenucima krize kapiten Metalca Simeunović na golu je bio nepremostiva prepreka za gostujuće napadače.

Ovom pobedom Metalac je preuzeo vođstvo na tabeli Prve lige zapad, sa jednim bodom više od Zlatara i Mladosti iz Čačka.

ORK Metalac nakon pobede u derbiju

Najefikasniji igrači u redovima domaćina bili su Kosta Nedeljković (igrač utakmice) i Marko Ćaćić sa po šest golova, dok su najefikasniji u redovoma Zlatara bili Zečević, Bojanović i Rajić sa po pet postignutih golova. Zanimljivo je da je ček 13 igrača Metalca uspelo da se upiše u listu strelaca, a trener Ćaćić pružio šansu i najmlađim igračima u finišu utakmice.

U narednom kolu Metalac gostuje u Topoli gde se sastaje sa ekipom Karađorđa.