29/04/2024
Najnovije vesti

Poraz rukometaša Metalca, zadržano prvo mesto

Autor 02/04/2024

Rukometaši Metalca doživeli su neočekivani poraz na gostovanju u Aleksandrovcu od ekipe Župa 54 30:29 ( 15:11 ).

Utakmicu je obeležila na prvom mestu loša odbrana Metalca koja je domaćoj ekipi dozvolila vođstvo tokom gotovo cele utakmice. Na poluvremenu su domaćini vodili sa četiri gola prednosti, dok je u drugom poluvremenu Metalac igrajući presing uspeo da smanji prednost, ne dovoljnu za preokret.

“Nismo imali ni sportske sreće, kod domaćina je bio odličan golman koji je zaustavio više od 20 naših šuteva i dva sedmerca, ali to nisu glavni razlozi našeg poraza”, rekao nam je trener Metalca Dragomir Ćaćič. On dodaje: “I dalje je sve u našim rukama, Mačva je izbila na drugo mesto ali mislim da neće imati snage za dalji tok prvenstvo. Očekuje nas serijal lakših utakmica i nadam se najboljem”.

Prvenstvo Prve lige Srbije postaje sve zanimljivije jer je glavni konkurent za ulazak u viši rang- ekipa Zlatara takođe poražena na gostovanju u Jagodini od istoimene ekipe koja se bori za opstanak u ligi ( 33:31). To je iskoristila ekipa Mačve koja je slavila u Prijepolju i postala prvi pratilac Metalca sa dva boda manje od valjevske ekipe.

Najefikasniji igrači Metalca u Aleksandrovcu su bili Ćaćić i Mandić sa po pet, dok su po gol manje postigli Stokić, Nedeljković i Mlinković. Zanimljivo je da su dva igrača Župe postigla 17 golova u susretu sa valjevskim rukometašima. Mladžić je postigao devet, a Pribaković osam golova.

Metalac u narednom kolu dočekuje u Valjevu ekipu Jagodine. Susret je zakazan za nedelju u 16 sati u Hali sportova.