27/04/2024

Prva pobeda Budućnost Krušika

Autor 04/09/2023

Posle startnog remija na stadionu u parku Pećina, a potom i izgubljene utakmice u Priboju od ekipe Fap-a, valjevski fudbaleri Budućnost Krušika zabeležili su prvu pobedu u prvenstvu.

Savladana je solidna ekipa Poleta iz Ljubića rezultatom 1:0, ali je malo nedostajalo da gosti odnesu bodove iz Valjeva. Već u drugom minutu gosti su imali odličnu priliku za gol. Kuveljić je uputio odličan centaršut u 16-terac Budućnosti, Veselinović je glavom zahvatio loptu, a ona je za malo prešla preko prečke. Isti igrač je u 18.minutu odlično proigran, oslobodio se svoga čuvara, uspeo da obiđe golmana Markovića, ali na sreću domaćih igrača dao je jak for, pa je lopta otišla u gol aut.

Pokušavali su domaći fudbaleri da ozbiljnije ugroze gol gostiju, ali im je u prvom poluvremenu malo šta polazilo za rukom.

Drugo poluvreme donelo je mnogo bolju igru domaćina. Već na samom početku drugog dela odličan prodor Starčevića ali bez pogotka, nagovestio je bolju igru. Gosti su bili pasivniji u odnosu na prvi deo utakmice, i uglavnom su polu kontrama pokušavali da stvore priliku za gol.

Ulazak Jovana Jakovljevića doneo u redove Budućnosti doneo je novu energiju. Jakovljevića je bilo svugde gde se lopta vrtila, i on je najzaslužniji za gol koji je u 68.minutu postigao Krstić. Jakovljević je sjajno prodro po levoj strani, uputio odličan centar šut, a Krstić je bio siguran realizator.

Gosti su u drugom poluvremenu odigrali gotovo bez šansi pred golom domaće ekipe, dok su domaćini u 81.minutu nakon jednog brzog kontra napada mogli i do drugog gola, ali je izostala realizacija.

Ovu važnu pobedu Budućnost Krušik ostvarila je u pravom momentu, igračima će se svakako vratiti samopouzdanje, posebno pred utakmicu četvrtog kola protiv odlične ekipe Zlatibora koja se igra u subotu na stadionu u parku Pećina.

Susret počinje u 16 sati.

Budućnost je protiv Poleta igrala u sastavu: Marković, Ivanović (od 72. Đorđević), Ranisavljević, Ristovski, Martinović, Starčević, Petrović (od 51. Isidorović), Panić (od 58. Jakovljević), Đermanović, Nešković (od 46. Stojanović), Krstić (od 72. Pavić).