19/03/2024
Najnovije vesti

REMI NA V PUKU

Autor 16/10/2021

Nastavak fudbalskog prvenstva u Zonskoj ligi obeležila je prava prvenstvena utakmica između domaćeg Radničkog i ekipe Strmova.

Konačan rezultat od 2:2 je i pravi odnos snaga na terenu. A uzbuđenja je bilo na pretek. Radnički je poveo u 8.minutu, strelac je bio Janković koji je pravovremeno proigran nakon odličnog prodora Živanovića. Samo 12 minuta kasnije, opravdan jedanaesterac za goste odbranio je domaći golman Krstić. To nije omelo goste da u 24 minutu izjednače. Strelac je bio Rajković koji je iskoristio blatnjav teren i loše izbačenu loptu Radničkog. Naredni napadi domaćina nisu urodili plodom pa je stigla kazna u 39.minutu kada je Strmovo došlo do vođstva. Nakon kornera gostiju, loše je reagovala odbrana Radničkog a u gužvi koja se stvorila najbolje se snašao Savković, pa su gosti poveli 1:2 što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvreme je donelo nova uzbuđenja. Najpre je u 67 minutu dosuđen opravdan jedanaesterac za Radnički, ali ga Đurić nije iskoristio jer je golman loptu izbacio u korner. Nakon izvođenja kornera nakon velike gužve u šesnaestercu Uroš Marković je sjajnim šutem poslao loptu u gol. Nakon izjednačujućeg gola, Radnički je većim delom kontrolisao utakmicu, dok se ekipa Strmova bazirala na kontranapade. Do kraja utakmice višeno je obostrana revija promašaja i domaćih i gostujućih fudbalera, pa je nerešen rezultat i najpravedniji ishod ove utakmice.

U čvrstoj i pravoj prvenstvenoj utakmici igrači Radničkog dobili su četiri žuta kartona, dok je ekipa Strmova čak šest šuta požutela.

Sledećeg vikenda u gradskom derbiju ekipa Radničkog igraće na Pećini protiv lidera prvenstva ekipe Budućnost Krušika 2014.