17/04/2024
Najnovije vesti
Valjevo zastave kod Narodnog muzeja

Rezultati parlamentarnih izbora u Valjevu i sa obrađenih birališta u Srbiji

Autor 18/12/2023

Na parlamentarnim izborima 17. decembra 2023. godine u Valjevu na 103 biračka mesta, prema obrađenim podacima sa svih birališta, glasalo je 47.110 birača, objavila je Republička izborna komisija.

Od izašlih, za listu pod rednim brojem  jedan  glasalo 19.549 birača, izborna lista pod rednim brojem dva dobila 3.054 glasa, izborna lista pod rednim brojem pet osvojila 3.196 glasova, izborna lista na rednom broju sedam je osvojila 13.046 glasova i lista pod rednim brojem 14. osvojila je 2.941 glasova birača u Valjevu.

Na parlamentarnim izborima u Srbiji ukupno je pravo glasa imalo 6.500.666 glasača na parlamentarnim izborima održanim 17. decembra 2023. godine. Broj izašlih birača 3.588.637 (odnosi se na broj obrađenih biračkih mesta).

Ukupan broj biračkih mesta u Srbiji je 8.273, a rezultati sa 7.846 obrađenih biračkih mesta su:

1. IZBORNA LISTA ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE dobijeno  1.678.391 glasova (46.85%).

2. IZBORNA LISTA IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE dobijeno 236.143 glasa (6.59%).

3. IZBORNA LISTA DR VOJISLAV ŠEŠELj – SRPSKA RADIKALNA STRANKA dobijeno 52.472 glasova (1.46%).

4. IZBORNA LISTA MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLjANjE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI dobijeno  99.967 glasova (2.79%).

5. IZBORNA LISTA DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NACIONALNO DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – NOVA DEMOKRATSKA STRANKA SRBIJE ( NOVI DSS) – POKRET OBNOVE KRALjEVINE SRBIJE (POKS) – VOJISLAV MIHAILOVIĆ osvojeno 179.827 glasova (5.02%).

6. IZBORNA LISTA VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! – SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST! osvojeno 61.552 glasa (1.72%).

7. IZBORNA LISTA SRBIJA PROTIV NASILjA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE „SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE) osvojeno  837.292 glasova (23.37%).

8. IZBORNA LISTA USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINjENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENjA – BOŠNjACI SANDžAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI dobijeno 27.921 glas (0.78%).

9. IZBORNA LISTA SDA SANDžAKA – DR SULEJMAN UGLjANIN SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN dobio 21.578 glasova (0.6%).

10. IZBORNA LISTA ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU dobijeno 6.521 glas (0.18%).

11. IZBORNA LISTA NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILjNI LjUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ osvojena 31.263 glasa (0.87%).

12. IZBORNA LISTA SAŠA RADULOVIĆ (DOSTA JE BILO – DJB) – BORIS TADIĆ (SOCIJALDEMOKRATSKA STRANKA – SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE) – DOBRO JUTRO SRBIJO dobijene 42.084 glasa ( 1.17%).

13. IZBORNA LISTA “POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLjA – ŠAIP KAMBERI“ “BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI” dobijeno 13.437 glasova (0.38%).

14. IZBORNA LISTA MI-GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ osvojeno 167.626 glasova (4.68%).

15. IZBORNA LISTA SRBIJA NA ZAPADU – ZORAN VULETIĆ – NEMANjA MILOŠEVIĆ – DA SE STRUKA PITA – VLADIMIR KOVAČEVIĆ dobijeno 5.096 glasova (0.14%).

16. IZBORNA LISTA RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ dovijeno 10.742 glasova (0.3%).

17. IZBORNA LISTA ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE dobijeno 8.779 glasova (0.25%).

18. IZBORNA LISTA ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINjENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR dobijeno 3.155 glasova (0.09%).

Valjevo – rezultati parlamentarnih izbora 2023.

Broj upisanih birača u Valjevu za parlamentarne izbore održane 17. decembra 2023. godine je 74.873, na birališta je izašlo 47.110. U Valjevu ukupno 103 biračkih mesta, i podaci su sa svih birališta.

 1. IZBORNA LISTA ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE dobili  19.549 glasova, tj. 41.55%.

2. IZBORNA LISTA IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE osvojena 3.054 glasa, odnosno 6.49% izašlih.

3. IZBORNA LISTA DR VOJISLAV ŠEŠELj – SRPSKA RADIKALNA STRANKA dobili  724 glasa, 1.54%.

4. IZBORNA LISTA MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLjANjE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI dobili 1.366 glasova,tj . 2.9%.

5. IZBORNA LISTA DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NACIONALNO DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – NOVA DEMOKRATSKA STRANKA SRBIJE ( NOVI DSS) – POKRET OBNOVE KRALjEVINE SRBIJE (POKS) – VOJISLAV MIHAILOVIĆ osvojili 3.196 glasova, odnosno 6.79%.

6. IZBORNA LISTA VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! – SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST! dobijena 54 glasa, 0.11%.

7. IZBORNA LISTA SRBIJA PROTIV NASILjA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE „SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE) osvojili  13.046 glasova, odnosno 27.73%.

8. IZBORNA LISTA USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINjENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENjA – BOŠNjACI SANDžAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI osvojili 75 glasova, tj. 0.16%.

9. IZBORNA LISTA SDA SANDžAKA – DR SULEJMAN UGLjANIN SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN osvojenih glasova 24, odnosno 0.05%.

10. IZBORNA LISTA ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU dobijeno 59glasova, tj. 0.13%.

11. IZBORNA LISTA NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILjNI LjUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ dobijeno 556 glasova, 1.18%.

12. IZBORNA LISTA SAŠA RADULOVIĆ (DOSTA JE BILO – DJB) – BORIS TADIĆ (SOCIJALDEMOKRATSKA STRANKA – SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE) – DOBRO JUTRO SRBIJO dobili 468 glasova, tj. 0.99%.

13. IZBORNA LISTA “POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLjA – ŠAIP KAMBERI“ “BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI” dobijeno 16 glasova, 0.03%.

14. IZBORNA LISTA MI-GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ osvojeno 2.941 glasova, 6.25%.

15. IZBORNA LISTA SRBIJA NA ZAPADU – ZORAN VULETIĆ – NEMANjA MILOŠEVIĆ – DA SE STRUKA PITA – VLADIMIR KOVAČEVIĆ dobili  70 glasova, 0.15%.

16. IZBORNA LISTA RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ osvojeno 155 glasova, 0.33%.

17. IZBORNA LISTA ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE dobili 106 glasova, 0.23%.

18. IZBORNA LISTA ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINjENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR dobijena 32 glasa, odnosno 0.07%.