26/07/2024
Najnovije vesti

Rukometaši Metalca pobedili Mačvu

Autor 19/05/2024

U pretposlednjem kolu Prve rukometne lige Zapad rukometaši Metalca pobedili su direktnog konkurenta za ulazak u viši rang, ekipu Mačve rezultatom 33:34 ( 16:17 ).

Ovom pobedom valjevski rukometaši ostali su u igri za plasman u viši rang, jer u poslednjem kolu sa nestrpljenjem očekuju utakmicu između Mokre Gore i Zlatara. Ukoliko Zlatar izgubi ili odigra nerešeno Metalac će biti novi član Super B lige.

Nakon katastrofalnog izdanja u utakmici protiv Paraćina u Valjevu koju je Metalac izgubio, s obzirom da je Mačva u prvom delu prvenstva uzela bod u Valjevu, malo se očekivalo od gostovanja na vrućem terenu u Bogatiću.

Ipak, valjevski rukometaši su se pobrinuli za sve ostalo. Početak utakmice pripao je gostima koji su poveli, ali su Mačvani brzo izjednačili i preuzeli kontrolu na terenu. Do 6:6 se igrao gol za gol, nakon toga Mačva uspeva da se odlepi na 10:6, a zatim na 12:7. Kada se pomislilo da je sve rešeno u prvom poluvremenu, Metalac je strpljivom igrom u napadu, ali sve boljom odbranom uspeo da smanji, izjednači i na poluvreme ode sa golom prednosti.

Mačva je u drugom poluvremenu izjednačila, i ponovo je počela igra gol za gol. Osetnu prednost Metalac je ostvario u drugom delu drugog poluvremena kada je poveo 30:27, ali su domaći igrači vrlo brzo anulirali prednost Metalca, ne uspevši više da povedu do kraja utakmice.

” Odigrali smo jednu dobru utakmicu. U fer i poštenoj borbi i dobro suđenje imali smo više sreće i zabeležili zasluženu pobedu. I da je pobedila Mačva bila bi to zaslužena pobeda, ali je sreća bila ipak na našoj strani. S obzirom da u poslednjem kolu nećemo igrati utakmicu zbog istupanja ekipe Kruševca, željno očekujemo rezultat utakmice između Mokre gore i Zlatara, kada ćemo znati ko je novi Super B ligaš- Zlatar ili Metalac” rekao nam je šef stručnog štaba Matalca Dragomir Ćaćić.

Najefikasniji u redovima Metalca bili su Nedić sa devet i Milinković sa sedam golova, dok je u redovima Mačve najviše golova postigao Nenadović- 10.