27/04/2024

Rukometašice Metalca poražene od Beograda

Autor 16/11/2023

Posle dva uspešno odigrana kola i pobede i nerešenog rezultata, rukometašice Metalca poražene su u valjevskoj Hali sportova u 10. kolu Super B lige od ekipe Beograda rezultatom 25:32 (13:20).

Valjevske rukometašice dobro su počele utakmicu, povele sa 2:1, potom i 3:2, ali je onda usledila serija grešaka u odbrani, ali i neiskorišćenih šuteva, pa su gošće sigurnom realizacijom u daljem toku prvog poluvremena podizale rezultat i na odmor otišle sa +7.

Ispostavilo se da je ova prednost bila nedostižna jer su u drugom poluvremenu domaće rukometašice dobrom igrom parirale protivniku. Igralo se gol za gol, pa su beograđanke uspele da sačuvaju visoku prednost iz prvog dela i upišu petu pobedu u prvenstvu.

Valjevska ekipa je novim porazom ponovo na pretposlednjem mestu Super B lige i u nastavku prvenstva vodiće žestoku borbu za opstanak u ligi.

Realno, trenutni plasman nije realno stanje Metalčevih igara u dosadašnjem delu takmičenja, jer su neke utakmice protiv jakih protivnika izgubljene nesrećno. Najefikasnije na utamkmici protiv Beograda bile su

Mirjana Obranović sa devet i Jelica Mijailović sa sedam postignutih golova. Kod gošći je nezaustavljiva bila Milica Pap koja se 12 puta upisala u listu strelaca.

Zbog reprezentativnih obaveza sledi dvonedeljna pauza u prvenstvu.