19/03/2024

RUKOMETAŠICE NASTAVLJAJU SA POBEDAMA

Autor 25/04/2022

Jesenje šampionke Srpske lige zapad, rukometašice ŽRK Metalac nastavljaju sa dobrim igrama i u nastavku prvenstva.

Ovoga puta pobeđena je druga ekipa ORK Loznica rezultatom 33:23 (19:13). Valjevska ekipa već u prvom poluvremenu uspela je da napravi znatnu razliku protiv čvrste ekipe Loznice, da bi u drugom poluvremenu uspela da poveća prednost za sigurnu pobedu koja ih je učvrstila na vrhu tabele.

Najefikasnija u redovima Metalca bila je Mirjana Obrenović sa devet pogodaka, dva manje postigla je Staša Damnjanović, Jovana Pavlović postigla je pet golova, a jedan manje Dunja Despotović. Kod gošći su se istakle Jelena Petrović sa osam pogodaka i Emilija Petrović sa sedam pogodaka.

Igrač utakmice bila je Staša Damnjanović. U narednom kolu, u derbiju Metalac gostuje u Loznici. Domaćin, prva ekipa Loznice, direktni konkurent je Metalcu za baraž za viši rang, i trenutno drugoplasirana ekipa na tabeli. Valjevske rukometašice očekuje izuzetno težak meč.