19/03/2024

RUKOMETAŠICE OVERILE TITULU

Autor 28/11/2021

U zaostaloj utakmici odigranoj u Gornjem Milanovcu protiv ekipe Metalca, valjevske rukometašice ORK Metalac 2015 slavile su ubedljivo rezultatom 34:16 (15:9).

Utakmicu su počele najmlađe rukometašice, i nakon 30 minuta dobre igre uspele da na odmor odu sa šest golova prednosti. U nastavku utakmice na terenu je postojala samo jedna ekiša, valjevska. Prednost je rasla iz minuta u minut pa konačan rezultat pokazuje stvarno stanje na terenu. U redovima valjevki najbolja je bila Dunja Despotović sa osam postignutih golova i ona je istovremeno proglašena igračem utakmice. Gol manje postigla je kapiten Jovana Pavlović, sa šest pogodaka upisala se Jelica Mijailović.

Ovom pobedom potvrđeno je prvo mesto u Srpskoj ligi Zapad, ostvarene su pobede na svim utakmicama, a kako je prvenstvo odmicalo ekipa je igrala sve bolje, pa stručni štab na čelu sa Dušanom Novokmetom svakako ima razloga za zadovoljstvo.