04/05/2024

Rukometašice upisale treću pobedu u Super B ligi

Autor 21/04/2024

Rukometašice Metalca 2015 ostvarile su treću ovosezonsku pobedu. U utakmici 20. kola Super B lige valjevske rukometašice su bile bolje od ekipe Topličanina 25:23 ( 15:10 ).

Gošće su na samom početku utakmice povele 4:1 zahvaljujući brzim kontra napadima, ali su domaće igračice brzo konsolidovale svoje redove za 5:5. Od tog trenutka Metalac je preuzeo vođstvo, pa je uz podršku uz pomoć publike, nakon izjednačenja za 9:9 furuionom igrom uspeo da na poluvreme ode sa pet golova prednosti. Gošćama ništa nije polazilo za rukom, Anja Cvetković je briljirala na golu, a Obrenovićeva bila nerešiva enigma za odbranu gostiju.

Detalj sa utakmice Metalac- Topličanin

Prava drama odigrala se u drugom poluvremenu. Valjevke su održavale prednost, ali se gošće nisu predavale. Na devet minuta pre kraja utakmice na semaforu je bilo 21:20 za Metalac, onda je krenula rezultatska klackalica- 22:21, potom 24:21, pa 24:23 za domaćina, ali su domaće rukometašice uspele da budu pribrane i sačuvaju teško stečenu prednost za treću pobedu u prvenstvu.

Najefikasnija igračica u domaćoj ekipi bila je Mirjana Obranović sa 11 golova, u drugom poluvremenu razigrala se i Jelica Mijailović sa sedam postignutih golova, dok je u redovima Topličanina Nevena Bjelić bila najefikasnija sa pet golova.

Valjevske rukometašice su prikazale dobru igru, ekipa Topličanina iz Prokuplja je u gornjem domu tabele, pa ostaje samo konstatacija da uz nekoliko nesrećno izgubljenih utakmica, ali i nekoliko utakmica u kojima su sudije pokazale ko je gazda na terenu, plasman na začelju Super B lige i pomalo neopravdan.

U narednom, 21. kolu Super B rukometne lige rukometašice Metalca gostuju drugoplasiranoj ekipi Beograda.