03/05/2024

Nova pobeda rukometaša Metalca

Autor 21/04/2024

Rukometaši Metalca nastavili su pohod ka Super B ligi novom pobedom. U hali sportova u Valjevu savladana je ubedljivim rezultatom ekipa Šamot 65 2 rezultatom 38:27 ( 21:14 ).

Mlada ekipa Šamota nije uspela da pruži značajniji otpor raspoloženim domaćinima koji su od prvog minuta utakmice stavili do znanja da iznenađenje nije moguće.

Četa trenera Dragomira Ćaćića dobrom igrom u odbrani i još boljom u napadu od starta je povela i brzim ritmom povećavala rezultat. Gosti su u prvih nekoliko minuta do rezultata 3:3 (vodili su tri puta) uspevali da održe rezultat, ali je prednost domaćina rasla u kontinuitetu, da bi se na poluvreme otišlo sa sedam golova prednosti za Metalac.

Uprkos tome što je u drugom poluvremenu domaći trener u igru uveo najmlađe igrače, prednost se povećavala, a mladi željni dokazivanja pokazali su kvalitet. Sredinom drugog poluvremena gosti su uspeli da smanje na šest golova, ali su domaći igrači brzim kontra napadima stigli do visoke prednosti i novih bodova koji su ih učvrstili na prvom mestu tabele Prve lige zapad sa 37 bodova.

Prvenstvo ulazi u završnicu, najveći konkurenti za viši rang ekipa Mačve i Zlatara danas igraju svoje utakmice. Mačva gostuje u Kruševcu i neće imati težak posao protiv Kruševca koji je na poslednjem mestu na tabeli sa tri boda, dok Zlatar na domaćem terenu igra težak meč protiv Prijepolja. Realno je očekivati pobede obe ekipe, pa će Mačva imati dva boda manje od Metalca, a Zlatar tri.

Kosta Bajić u prodoru ka golu Šamota- foto Dragan Krunić

Ekipa Metalca u sledećem kolu ima teško gostovanje u Prijepolju, ukoliko se osvoje novi bodovi izvesno je da će valjevski rukometaši sledeće sezone nastupati u Super B ligi.

Najbolji pojedinci u redovima Metalca protiv Šamota su bili golman Simeunović koji je začarao mrežu domaćina brojnim odbranama, ali i Mandić sa devet i Ćaćić sa šest postignutih golova.