19/03/2024
Najnovije vesti

ŠESTI TRIJUMF METALCA

Autor 31/10/2022

Košarkaši Metalca zabeležili su šestu pobedu, ovoga puta protiv Slobode u Užicu u prvenstvu Admiral bet Košarkaške lige Srbije, pa su uz ekipu Dinamika jedina neporažena ekipa u dosadašnjem toku prvenstva.

Na gostovanju u Užicu protiv uvek nezgodne Slobode prva četvrtina pripala je valjevskoj ekipi, u rezultatskoj klackalici Metalac je dao koš više 24:25. Druga četvrtina donela je veću prednost gostima najviše zahvaljujući odličnoj igri Dafija i u napadu ali i odbrani, ali i raspoloženom Islamoviću koji je u tom periodu postigao tri trojke. Na odmor se otišlo sa osam poena prednosti za Metalac 45:53.

Taman kada se pomislilo da pobeda Metalca neće doći u pitanje razigrali su se domaći igrači. Raspucao se Ćirković pa se prednost Metalca istopila jer su domaći treću deonicu rešili u svoju korist 18:14. Poslednja četvrtina ponovo je pripala domaćinu (25:21) , a u šok završnici Sloboda je na osam sekundi pre kraja postigla trojku i povela sa 88:85. Krenuo je Metalac u poslednji napad, Dafi je pokušao da uzvrati trojkom ali je tom prilikom bio fauliran, a potom i precizan sa linije penala za izjednačenje i produžetak.

Iskustvo valjevske ekipe i duža klupa bili su dovoljni da u nastavku Metala dođe do šeste pobede, i da se uz ekipu Dinamika sasvim zasluženo nađe na prvom mestu tabele, a kakvu igru pokazuju valjevski košarkaši, sa sigurnošću se može reći da postaju lideri prvenstva.

Najefikasniji u redovima Metalca bio je Dafi sa 22 poena, Durmo i Luković postigli su po 14, a Islamović i Bajić po 13. U domaćoj ekipi najefikasniji je bio Miladinović sa 21 poenom.

U sedmom kolu u valjevskoj hali sportova u petak 4.novembra na programu je veliki derbi, jer gostuje ekipa Dinamika. Utakmica počinje u 19 sati, a očekuje se prava košarkaška poslastica. Nema sumnje da će ova pobeda privući još veći broj navijača kojih je iz kola u kolo sve više u hali sportova.