19/03/2024

TREĆA POBEDA METALCA

Autor 13/10/2022

Trećom pobedom ovoga puta nad ekipom Kolubare iz Lazarevca valjevski Metalac pokazao je da ove sezone ima ekipu za veće domete u Košarkaškoj ligi Srbije . Konačan rezultat 90:70  (24:10,19:19,28:22,19:19).

Gosti iz Lazarevca bili su ravnopravan protivnik samo na početku utakmice, ali se sredinom prve četvrtine domaća ekipa odlepila, i već tada se videlo da izuzetno mlada ekipa Kolubare neće biti težak zalogaj. Povećavala se prednost, ali mlađani Lazarevčani se nisu predavali. Trojkama su uspevali da se vrate u život, a Metalac je imao dosta problema sa skokom. Dešavalo se da uhvaćene lopte pod svojim košem budu poklonjene gostima. Poluvreme od 43:29 je realan rezultat, mada je čini se moglo da bude i ubedljivije.

Nastavak utakmice doneo je još bolju igru valjevskih košarkaša, “duža” klupa Metalca i brze kontre doneli su vođstvo koje je u jednom iznosilo 27 poena (81:54) na sedam minuta do kraja utakmice. Trener valjevske ekipe u tim trenutcima ubacio je u igru i igrače koji imaju manju minutažu, a na dva minuta do kraja u igri su bila trojica igrača valjevske škole košarke- Janković ( igrao je 11 minuta), Teofilović i Pajić (nisu se upisali u strelce). Najefikasniji u redovima Metalca bili su Dafi i Luković sa 14 poena, Durmo je postigao 13, dok je u redovima Kolubare najefikasniji bio Pajić sa 19 poena.

Trener Metalca Branislav Ratkovica istakao je nakon utakmice:”Od prvog minuta smo pokazali jasan cilj da dobijemo ovu utakmicu, zalaganje je bilo na visokom nivou. Nismo jedino uspeli da iskontrolišemo njihov ofanzivni skok, imali su 24 ofanzivana skoka, sve ostalo je bilo zaista sjajno. Zadovoljan sam i odbranom koju smo igrali , načinom na koji smo igrali, energijom i trudom. Ovo je odličan početak sezone, a svaka pobeda nam je jako bitna. Ono što mi je jako drago je to što je na svakoj utakmici hala sve punija, da je publike sve više i više, da je publika prepoznala naš pristup i našu energiju i stvarno sam im beskrajno zahvalan na tome”.

U sledećem kolu Metalac gostuje u Pančevu gde se sastaje sa ekipom Tamiša.