19/03/2024

VALJEVO PONOVO UVERLJIVO

Autor 13/02/2022

Nastavljeno je vaterpolo prvenstvo Prve A lige, vaterpolisti Valjeva nastavili su niz pobeda. Nakon pobede nad Vukovima u Valjevu, a potom i protiv Mladosti u Zemunu, sinoć je na bezenu u Petnici “pala” još jedna ekipa. Savladana je ekipa Beograda uverljivim rezultatom 14:7 (4:1, 3:1, 4:1, 3:4).

Valjevski vaterpolisti su već posle prve četvrtine pokazali ko će se pitati u Petnici. Iz minuta u minut rezultat je rastao pa se samo postavljalo pitanje sa koliko razlike će biti završena ova utakmica. Nakon treće četvrtine semafor je pokazivao razultat 11:3.

Do opupštanja je došlo u poslednjoj četvrtini koju su gosti rešili u svoju korist. Ovom pobedom Valjevo se sa ekipom Vukova učvrstilo na prvom mestu, sa boljom gol razlikom u prvenstvu, ali lošijom iz međusobnih duela sa novobeogradskom ekipom.

Najefikasniji protiv Beograda bio je Bolović sa tri gola, dok su po dva postigli Stojanović, Crepulja i Gligorijević.

U sledećem kolu, u svojevrsnom derbiju, Valjevo gostuje protiv ekipe Banjice.