27/04/2024

VALJEVO U SUPER LIGI

Autor 10/04/2022

Vaterpolisti Valjeva nakon odlično odigrane sezone u Prvoj A vaterpolo ligi, sinoć su na bezenu u Petnici uspeli da ostvare pobedu i u drugoj utakmici baraža za popunu Super lige. Pobeđena je ekipa Naisa iz Niša rezultatom 10:6 , što je uz brejk pobedu u Nišu od 12:10 donelo plasman u Super ligu Srbije.

Valjevo je odlično počelo odlučujuću utakmicu, vrlo brzo su valjevski vaterpolisti pa je rezultat za čas bio 5:1, što je bio rezultat prve četvrtine. Čini se da je ovo visoko vođstvto dovelo do blagog opuštanja pa je drugi deo igre zavrđen nerešeno 2:2. Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 7:3 i bilo je jasno da gosti nemaju snage za preokret. Monotona treća četvrtina donela je samo jedan gol, i to u mreži valjevske ekipe, koja u tim trenucima nije ličila na sebe, da bi poslednji deo igre pripao Valjevu 3:2, za konačnih 10:6.

Vaterpolisti Valjeva ovom pobedom ostvarili su ulazak u najviši rang vaterpolo takmičenja u Srbiji, pa će sada Valjevo uz ekipu Valisa biti jedan od retkih gradova, izuzev Beograda sa dva vaterpolo superligaša.

Uz sve prateće probleme u toku sezone, nedostatak bazena usled renoviranja u SRC Petnica, treniranje i igranje utakmica u Šapcu, pa čak i u Zrenjaninu (kao domaćini), potom i neobjašnjive ostavke trenera Steve Nonkovića, sedam dana pred baraž za Super ligu, valja čestitati igračima i rukovodstvu VK Valjevo. Odigrali su sezonu sa samo jednim porazom od ekipe Vukova na visokom nivou, i zasluženo kročili u Super ligu.

Inače, na sinoćnoj utakmici najefikasniji u redovima Valjeva bio je Konatar sa četiri gola, dok su se po dva puta u listu strelaca upisali Gligorijević i Stojanović, po jedan pogodak postigli su Crepulja i Poznanović.