27/04/2024

Bledom igrom do novog boda

Autor 19/11/2023

Nastavljaju fudbaleri Budućnost Krušika sa serijom nerešenih rezultata. Na stadionu u parku Pećina u utakmici 14.kola Srpske lige zapad skromna ekipa OFK Mihajlovac uspela je da izvuče bod, rezultat 0:0.

Od prvog minuta očigledno je bilo da su gosti došli po bod u Valjevo, i svoju igru bazirali su na čvrstoj odbrani i retkim kontra napadima. Valjevski fudbaleri pokušavali su na sve načine da probiju bunker gostiju ali im to nije polazilo za rukom. Sem nekoliko šuteva na obe strane koji su uglavnom završavali preko ova gola, nije bilo ozbiljnije prilike u prvom poluvremenu.

Drugo poluvreme donelo je nešto uzbudljiviju i agilniju igru domaće ekipe. Ređali su se jalovi napadi ali bez dobre realizacije. Najozbiljniju priliku imao je Panić sredinom drugog poluvremena, kada se dobro oslobodio svoga čuvara na ivici kaznenog prostora, utrčao u šesnaesterac, odlično šutirao sam ispred golmana, ali je golman gostiju Đorđević uspeo fantastičnom paradom da sačuva svoju mrežu.

Kako se utakmica bližila kraju opsada oko gola gostiju bila je sve jača, a poslednju priliku za promenu rezultata imala je Budućnost u finišu meča kada je Starčević sa ivice peterca ubacio loptu uz samu liniju gola gostiju, ali je Stojanović bio kratak. Nedugo iza te šanse sudija Šišmanović odsvirao je kraj utakmice.

Budućnost Krušik je ovim bodom upisala sedmu nerešenu utakmicu u prvenstvu, i učvrstila se na visokom petom mestu na tabeli. Prava šteta, jer su neke utakmice mogle biti rešene pobedama, a onda bi ekipa, ruku na srce neočekivano bila u samom vrhu tabele. Za utehu je i da su valjevski fudbaleri treća ekipa u ligi po broju izgubljenih utakmica. Imaju samo dva poraza, dok vodeće dve ekipe- lideri prvenstva Borac i Fap imaju po jedan poraz. Jesenji deo prvenstva završava se sledeće subote.

Budućnost Krušik putuje u Požegu gde ih očekuje teško gostovanje protiv ekipe Sloge, koja je pobedom u Priboju “skinula” ekipu Fap-a sa prvog mesta tabele Srpske lige zapad.