19/03/2024
Valjevo Prva osnovna

PLIVAČKI PRVACI IZ PRVE

Autor 26/11/2021

Na Opštinskom takmičenju u plivanju, održanom početkom sedmice u Lajkovcu u konkurenciji od 168 plivača, Prva osnovna škola je imala tim od 14 plivača i osvojila 12 medalja, dok se sedam učenika plasiralo na Republičko takmičenje osvojivši prva mesta i zlatne medalje na 50 metara, u svojim kategorijama u plivačkim stilovima.

Prvo mesto i plasman na Republičko takmičenje izborili su: učenici VI 4 odeljenja Maša Radojević – leđno i Ognjen Novaković – delfin; u kraulu: Sofija Prostran V4, Marko Milovanović VI1 i Nika Ratković VIII3; Natalija Kovačević VII4 – leđno i Zoja Ratković VI2 – prsno.

Srebrnu medalju osvojili su: Mina Nikolić VI2 – prsno, Ana Jevtić VI3 – kraul i Milorad Ratković VIII 3 – delfin.

Treće mesto u kraulu su zauzeli Iva Vuković V3 i Ognjen Stojilković VI1, dok su zapažene nastupe ostvarili Pavle Jokić VIII5 – kraul i Lazar Kondić V3 – prsno.