27/04/2024

Poraz Metalca u Novom Sadu

Autor 16/10/2023

U trećem kolu Košarkaške lige Srbije košarkaši valjevskog Metalca poraženi su u Novom Sadu od ekipe Vojvodine visokim rezultatom 84:66 (12:13, 26:14, 26:21, 20:18).

Samo u prvoj i četvrtoj četvrtini Metalac je bio dostojan protivnik. U prvoj četvrtini igralo se ispod nivoa takmičenja o čemu najbolje govori broj postignutih koševa. Domaćin se trgao u drugoj kada je napravio osetniju razliku koju je u drugom poluvremenu povećao i do 20 razlike, i uspešno održavao do kraja utakmice.

Najefikasniji u redovima valjevske ekipe bili su Grin i Lešić sa po 17 poena, Daj je postigao 10, a Bajić osam poena.

Izabranici trenera Milićevića očigledno neuigrani nisu bili dostojan protivnik, tako da je pred Milićevićem težak period uigravanja. Svakako ekipa nije za potcenjivanje, a predstojeće utakmice pokazaće u kom pravcu se ide. Prilika za to je već u nedelju kada se u hali sportova u Valjevu igra utakmica četvrtog kola. Protivnik je ekipa Spartaka iz Subotice koju vodi bivši igrač i trener Metalca Vlada Đokić.