27/04/2024

Budućnost Krušik nastavlja sa uspešnim igrama

Autor 16/10/2023

U vikendu iza nas u devetom kolu Srpske lige Zapad, fudbaleri Budućnost Krušika ostvarili su još jednu uspešnu partiju, vrativši se neporaženi iz susreta sa do subote liderom prvenstva, ekipom Borca iz Čačka.

Zbog renoviranja stadiona u Čačku utakmica je igrana u Požegi, a završena je nerešenim rezultatom 0:0. Iako završena nepopularnim rezultatom, valjevska ekipa ima više razloga za slavlje. Borac, lider prvenstva u prošlom kolu je nakon vođstva protiv ekipe FAP-a od 1:0 na poluvremenu, izgubio od konkurenta za viši rang 3:1, što mu je bio jedini poraz u prvenstvu, utakmicu protiv Budućnosti igrao je pod imperativom pobede.

Ali nisu se samo Čačani pitali za igru. Dobro postavljena igra pulena Peđe Simića nikako nije odgovarala domaćinu. Prvo poluvreme iako pod stalnim pritiskom nije dalo očekivane rezultate domaćinima. Šta više, nisu uspeli da stvore ni jednu ozbiljnu priliku ka golu Budućnost Krušika.

U drugom poluvremenu gosti su može se slobodno reći pružili bolju partiju od ekipe Borca. Sredinom drugog poluvremena Strahinja Krstić nakon odličnog proigravanja je istrčao sam pred golmana domaćina, ali je loše šutirao, pa je golman Borca uspeo da odbrani već viđen gol.

Nerešen ishod utakmice je sedmi bod u poslednja tri kola, jer je Budućnost Krušik nakon pobede u Loznici nad bivšim prvoligašem 4:1, identičnim rezultatom savladala Tutin u Valjevu. Deobu šestog mesta sa ekipom Zlatibora sa 15 osvojenih bodova, nakon devetog kola, verovatno ni najvatreniji navijači nisu očekivali. Ali, čini se da je tandem Simić- Jovanović odlično ukomponovao mlad tim, igra se lep fudbal, trči se na svaku loptu, ekipa na terenu deluje homogeno. Atmosfera u ekipi je sjajna. I zato ne treba da čudi trenutni plasman na tabeli.