19/03/2024

RADNIČKI BOLJI OD OSEČINE

Autor 04/09/2022

Fudbaleri Radničkog sa Petog puka jučerašnjom pobedom u derbiju kola protiv OFK Osečine od 2:0 (2:0) učvrstio se na prvoj poziciji Zonske lige sa tri pobede i gol razlikom 8:0.

U utakmici koju je pravilo preko 500 gledalaca na stadionu na Petom puku, Radnički je do vođstva došao u 21.minutu, kada je nakon šuta Raševića golman Osečine odbio loptu na koju je natrčao Đurić i pretvorio je u vođstvo.

Već u 35.minutu bilo je 2:0 za Radnički. Odlično izveden korner, Đurić je glavom prebacio loptu do Miškovića, koji se odlično snašao pored nemoćnog golmana Savića, koji nosi velike zasluge zašto je rezultat ostao do kraja utakmice nepromenjen.

U drugom poluvremenu imao je izgledne šanse Radnički, stativa je zaustavila udarac Vasića, a poslednjih 15 minuta domaćini su igrali sa igračem manje, jer je Simeunović dobio drugi žuti karton. Ipak, gosti nisu uspeli da smanje rezultat, pa je mreža Radničkog ostala netaknuta i posle tri odigrana kola.

U narednom kolu Radnički očekuje teško gostovanje protiv ekipe Vrela.