29/04/2024
Najnovije vesti

Sloboda pobedila u Valjevu

Autor 31/03/2024

Košarkaši užičke Slobode slavili su u Valjevu u utakmici 27.kola Košarkaške lige Srbije. Konačnih 95:84 za goste nije pravi odraz stanja na terenu.

U prve tri četvrtine igralo se ravnopravno i ni jedna ekipa nije stvorila značajniju prednost. Metalac oslabljen neigranjem povređenog Armstronga i suspendovanog Đurana sa Gruborom, Sinovecom i Popovićem, uz Bajića, Jankovića, potom mlade snage Gnjatu, Obućinu i Teofilovića propisno je izmučio goste. Šta više moglo bi se reći da su sam kraju utakmice režirale sudije odlukama koje su izazvale buru negodovanja domaćih navijača. Ali krenimo redom.

Uspešan šut Jankovića za tri poena- foto Dragan Krunić

Prva četvrtina završena je nerešenim rezultatom 22:22. Gosti su bolje otvorili utakmicu, ali je domaći tim brzo anulirao prednost, poveo, i u rezultatskoj klackalici na prvi odmor se otišlo nerešenim ishodom.

U drugoj četvrtini slična igra obe ekipe, ali su gosti bili bolji za jedan poen- 22:23. I treća četvrtina je protekla u izjednačenoj igri uz nerešen rezultat 21:21.

Sinovec nakon druge tehničke greške- foto Dragan Krunić

U poslednjoj deonici igre valjevski košarkaši su se držali dobro do rezultata 75:77, ali tada dolazi do sudiskih odluka koje su izazvale buru negodovanja u hali sportova u Valjevu. Napad Metalca, promašen koš, borba za loptu i dosuđena lična graška- peta Sinovecu. Bura negodovanja usledila je kako sa tribina tako i na terenu, jer je očigledno bilo da Sinovec nije bio ni blizu fauliranog igrača. Usledila je tehnička greška za Sinoveca, koji se ni na klupi nije smirio, pa mu je dosuđena još jedna- isključujuća tehnička greška. Četiri vezana slobodna bacanja za osetniju prednost, potom i napad Slobode, ugasili su želju Metalca za podvigom. Sve se dešavalo na malo manje od četiri minuta do kraja utakmice, a mlada ekipa domaćina nije imala snage za preokret.

Čini se da su sudije presudile za goste baš kada je trebalo. Najiskusniji igrač Metalca Sinovec bukvalno je izbačen iz igre. Iako nije bio šuterski raspoložen svojim prisustvom na terenu ulivao je dodatnu sigurnost golobradim momcima koje je Srđan Flajs ubacio u vatru u drugom poluvremenu. Broj slobodnih bacanja u korist gostiju bio je mnogo veći nego domaćim igračima. Jedini centar, iako ne klasični, Popović- dobio je još u prvom poluvremenu četiri lične greške.

Velika borba viđena je pod koševima- foto Dragan Krunić

I da ne nabrajamo dalje. Od jedne utakmice u kojoj je rezultat mogao da bude u drugom planu, jer je Metalac osigurao opstanak, a Sloboda drži čvrsto peti mesto na tabeli došlo se na ivicu incidenta. Na svu sreću utakmica je privedena mirno, ali je upitno ponašanje sudija i njihovo suđenje na parketu valjevske hale sportova.

Najefikasniji u redovima Metalca bio je Grubor sa 26 poena, Popović je postigao 20, a Janković 15 poena ( pet trojki ). U redovima Slobode najefikasniji je bio Borovićanin sa 24, Finč sa 22 i Đekić sa 17 poena.

U 28. kolu Košarkaške lige Srbije Metalac već u sredu gostuje u Kragujevcu, gde se sastaje sa domaćom ekipom Radničkog.