27/04/2024

Uspešan start vaterpolista Valisa

Autor 23/02/2024

Nakon gotovo dvomesečne pauze vaterpolisti Valisa nastavili su takmičarski deo u prvenstvu Super lige Srbije. U nedelju je u Beogradu odigrana utakmica za plasman od sedmog mesta protiv ekipe Starog grada u kojoj je Valis bio uspešniji rezultatom 12:10 (2:1, 1:3, 6:3, 3:3).

Šef stručnog štaba Miloš Saković koji nije vodio ekipu na ovoj utakmici zbog obaveza prema reprezentaciji, rekao nam je:

” Na bazi snimka i onoga što mi je preneo Dragan Milošević , pomoćni trener i trener mlađih kategorija našeg kluba utakmica je bila teška. Ovo je bila jako bitna utakmica, kao i svaki početak. Ne bih potcenjivao ekipu Starog grada iako smo na papiru važili za favorita, ekipa Starog grada se pojačala sa iskusnim igračima, doskorašnji centar Valisa Nikola Nikolov je u njihovim redovima, vratio se i Asanović ali i Latinović koji je godinama nastupao za Harceg Novi. To su velika pojačanja i mislim da će to pokazati u narednim utakmicama za borbu od sedmog do 12 mesta. Mislim da neće biti jedna od ekipa koja će se boriti za opstanak.”

” Gubili smo na poluvremenu, ali to pokazuje naš kvalitet, na taktičkoj bazi smo i još boljoj fizičkoj pripremi od njih uspeli da preokrenemo rezultat. Na kraju krajeva mi možemo biti jako neugodni kada dajemo maksimum, to smo pokazali u prvom delu prvenstva, a možemo odigrati i jako loše ako se opustimo. Ekipu su u pauzi napustili Nikolov (Stari grad), Petrovski je pojačao redove Galatasaraja (Turska), Brkić je prešao u Primorac- direktnog konkurenta u iz Regionalne lige, dok je Đorđe Stanić prešao u VK Beograd. U Valis su došli Danilo Čabrilo kao najveće pojačanje, centar iz Proletera, Medun Arsović, mlad igrač iz VK Beograd (trejd za Stanića), a doveli smo mladog i talentovanog igrača iz Singapura Yong Juna- promenili smo malo sastav ekipe, mislim da i dalje važimo za favorite u donjem domu, a svakako se ne predajemo ni kada uđemo u plej of” kaže Saković.

Za Valisovce nema predaha. Već juče je u Beogradu počeo kvalifikacioni turnir Jadranske lige, a valjevski vaterpolisti su savladali ekipu proletera viskomi rezultatom 20:12 (5:4, 5:4, 6:1, 4:3).

Utakmica je rešena u trećoj četvrtini kada su Valisovci nakon rezultata od 10:8 nakon prve dve četvrtine, “potopili” zrenjanince 6:1. Najefikasniji u redovima Valisa bio je Srđan Baucalo sa sedam pogodaka, Obradović je postigao tri, dok su Krstić i Kovačević bili dvostruki strelci. Zanimljivo je da se čak 10 vaterpolista Valisa upisalo u strelce na ovoj utakmici. U redovima Proletera najefikasniji je bio Nemanja Matković sa četiri pogotka.

Već sutra u prepodnevnom terminu Valis igra protiv Vojvodine, a u večernjem terminu potiv Vukova, dok je u nedelju na programu poslednja utakmica protiv Taš-a. Ukoliko ostvare sve pobede Valisovci će biti ubedljivo prvi na tabeli, ukoliko izgube utakmicu protiv najvećih rivala- ekipe Vukova sa tri gola razlike ili manje, takođe će zadržati prvu poziciju. Očekuju se uzbudljive utakmice, a posebno derbi protiv Vukova.

Nakon završetka Jadranske lige, već sledeće subote- 2. marta Valis je domaćin u Petnici ekipi Vojvodine, u nastavku prvenstva Super lige.