27/04/2024

VALJEVO BOLJE OD BANJICE

Autor 21/02/2022

Protiv trećeplasirane i odlične Banjice vaterpolisti Valjeva ostvarili su novu pobedu u takmičenju Prve A vaterpolo lige. Konačan rezultat 11:9 za vaterpoliste Valjeva i uknjižena nova dva boda učvrstili su vaterpoliste Valjeva na prvoj poziciji.

Utakmica je bila težak ispit za valjevski tim, ali su prve tri četvrtine pripale Valjevu (2:3, 1:2, 4:5), dok je poslednja četvrtina pripala domaćinu 2:1, sve za konačnih 11:9 za vaterpoliste Valjeva.

Po rečima Srđana Markovića iz VK Valjevo pobeda ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje, ali je sama utakmica bila veoma teška, jer su vaterpolisti Banjice igrali na visokom nivou, i činili ovu utakmicu krajnje neizvesnom. Odličnu rolu imao je mladi golman Valjeva Miloš Milošević, Crepulja i Talaja sa po tri pogotka su bili najefikasniji igrači Valjeva, gol manje postigao je Alamasi.