27/04/2024
Najnovije vesti

Velika pobeda Valisa

Autor 16/03/2024

Takmičenje u F4 A1 vaterpolo ligi nastavljeno je utakmicama u Valjevu i Beogradu.

Vaterpolisti Valis Vege su uspeli da pobede favorizovanu prvoplasiranu ekipu Primorca iz Kotora rezultatom 14: 12 (4:4, 3:1, 4:3, 3:4) pred prepunim tribinama u SRC Petnica.

Na samom početku utakmice videlo se da će biti velika borba dve odlične ekipe. Gosti su poveli 1:0 iz peterca, ali raspoloženi valjevski vaterpolisti brzo stižu do izjednačenja a potom i vođstva. Odličnom odbranom i još boljom igrom u napadu golovima Obradovića i Radanovića preokrenuli su valisovci na 2:1, potom je Rogač realizovao peterac za 3:1. Za 3:2 pobrinuo se bivši igrač Valisa Brkić, a Kasum brzo poentirao za 4:2. Pri kraju prve četvrtine dolazi do pada u igri domaćina što su gosti iskoristili pa sa dva gola napravili egal.

Rogač u akciji

Zanimljivo je da je Primorac od četiri postignuta gola u prvoj četvrtini dva postigao iz peteraca, dok su preostala dva gola postignuta sa igračem više.

Primorac je poveo na početku druge četvrtine 5:4 golom Brkića, ali je Valis nakon izjednačenja zaigrao sjajno odbranu, predvođen sinoć odličnim golmanom Vlahovićem. Tri uzastopna napada gostiju odbranjena su, postignuti su golovi u napadu pa je rezultat na kraju druge četvrtine pokazao 7:5 za domaćine.

Velika borba viđena je tokom cele utakmice

Treća četvrtina obeležila je još bolju igru “Vidri” a na semaforu je rezultat bio 10:6 za domaće vaterpoliste. No, nisu se predavali ni gosti, pa je treća četvrtina završena rezutlatom 11:8.

Poslednja deonica igre zabeležila je vođstvo Valisa 12:8, a nakon velike borbe igrači Primorca uspeli su da je reše u svoju korist 3:4 i smanje prednost za konačnih 14:12 za Valis.

Detalj iz prve četvrtine

Ovom pobedom vaterpolisti Valisa su ostali u konkurenciji za plasman u Jadransku ligu. U drugoj utakmici koja je odigrana u Beogradu, vaterpolisti Korčulanskog KPK “ispustili” su pobedu protiv Vukova kada su sekund pre kraja primili izjednačujući gol, a potom bili lošiji u realizaciji peteraca.

Najefikasniji u redovima Valisa bili su Kasum i Rogač sa po četiri postignuta gola, dok je u redovima Stanojević postigao takođe četiri gola. Zanimljivo je da Brguljan nije upisao ni jedan pogodak, iako je u prvoj utakmici “potopio” Valis i bio najbolji igrač.

Trener Valisa Miloš Saković bio je zadovoljan nakon ove utakmice:

Miloš Saković u izjavi za portal Objektiva- foto Marija Petrović Marković

“Valis je pokazao da u Petnici može da pobedi i jače ekipe na papiru. Ekipi Primorca čestitam na jednoj borbenoj utakmici. Jednostavno, ušli smo u utakmicu onako kako smo hteli, kontrolisali smo rezultat, izvan toga momci su imali jedno šutersko veče gde smo uspevali da se vraćamo u meč i kada nas je Primorac stizao sa šutevima koji su bili lepi za oko publici. Ova pobeda Valisu znači pre svega da smo pobedili Primorac i da možemo da upišemo da smo pobedili klub sa tradicijom dugom 102 godine, klub u kome igraju reprezentativci Srbije. To je dodatno samopouzdanje momcima, upravi, na kraju krajeva i meni kao treneru da nastavimo dalje sa radom. Što se tiče Regionalne F4 znače nam tri boda, i dalje je Primorac na prvom mestu, ali oni imaju teško gostovanje protiv Vukova. Mi ako pobedimo KPK smo sigurno drugi. Ova pobeda nam donosi veliko samopouzdanje.”

Utakmica protiv KPK igra se u nedelju sa početkom u 18 sati na bazenu u Petnici.