19/03/2024

POBEDA ZA KRAJ PRVENSTVA

Autor 03/04/2022

Pobedom nad ekipom Radnički iz Kragujevca od 81:75 (25 : 20, 15 : 15, 23 : 12, 18 : 28) valjevski Metalac oprostio se za ovu sezonu pred svojom publikom od ovogodišnjeg takmičenja u Košarkaškoj lige Srbije.

Metalac je odlično počeo utakmicu pa je već u prvoj četvrtini vodio sa pet poena. Nastavak utakmice doneo je izjednačenu igru ali se na poluvreme ipak vođstvom Metalca.

Treća četvrtina donela je odličnu igru Metalca. Odličnom odbranom i brzim napadima rezultat je rastao u jednom trenutku na 23 poena razlike. Trener valjevske ekipe u igru je ubacio i golobrade momke koji više “greju klupu”, a najbolje je tu šansu iskoristio Janković koji je upisao 10 poena, uz tri postignute trojke. Kragujevčani jednostavno nisu imali rešenje za igru Metalca u tim trenucima.

Poslednja četvrtina donela je opušteniju igru domaćina koju su gosti znalački iskoristili i smanjili rezultat na pristojnih 81:75.

Najefikasniji u redovima domaće ekipe bio je Stevenson sa 17 poena, Uroš Luković je uz 11 pogodaka imao i devet skokova, dok je Igor Mijailović sa sedam asistencija odlično vodio ekipu na terenu.

Kod kragujevačke ekipe najefikasniji je bio Raško Katiš sa 17 poena. Metalac je odavno “overio” opstank u ligi dok su Kragujevčani i dalje “na ledu”, jer im uz pobedu u Kragujevcu u poslednjem kolu opstanak određuje ishod meče između Kolubare i Vršca.

Metalac u poslednjem kolu igra u gostima protiv ekipe OKK Beograda.