27/04/2024
Valis-Radnicki-5-13-bazen-Petnica-vaterpolo-utakmica-Super-liga-Srbije-prenosi-Obektiva.rs-iz-Valjeva

Radnički ubedljiv protiv Valisa

Autor 13/04/2023

Sinoć u Petnici Valis – Radnički 5:13, po četvrtinama 0:4, 2:2, 2:3, 1:4. Revanš utakmica je naredne sedmice u Kragujevcu, u okviru četvrtfinala vaterpolo Super lige Srbije.

Valis je nakon prve četvrtine parirao koliko je mogao, odigrao drugu četvrtinu 2:2, treću izgubio 3:2, da bi u poslednjem kvartali Kragujevčani ponovo bili ubedljivi 4:1. Po dva gola za Valjevce postigli Kovačević i Radanović, Šofranac jedan.

Valis u sledeću sezonu ulazi motivisan da ponovi ovogodišnje uspehe, čak i da ih nadmaši, a za to će imati priliku u domaćoj, regionalnoj i evropskoj konkurenciji.

Posle lutanja na početku sezone, angažovanja iranskog tandema i Holanđanina, Valjevci su stvorili respektabilan tim, a najviše raduje da oslonac ekipe predstavljaju mladići ponikli u školi Valisa.

VALIS: Popadić, Šofranac 1, Pošmuga, Bursać, Arsenović, Obradović, Radanović 2, Baucalo, Gavrilović, Kovačević 2, Nikolov, Gavrilović, Virijević, Milinković. Trener Saković.

RADNIČKI: Pantelić, Branković 2, Stanojević, Janković, Antić 1, Gavrilović 3, Ukropina 1, Kojić 1, Pljevančić 1, Drašković 2, Lukić 2, Poznanović, Todorovski, Panić. Trener Stevanović.

Na bazenu u Petnici sudili Prlić i Milović. Isključenja: Valis 10, Radnički 7.

Mlađe selekcije su ostvarile sjajne rezultate, stručni štab predvođen Sakovićem zna šta radi, a požrtvovana i posvećena uprava, na čelu sa Nebojšom Stojakovićem, garant su da ćemo i naredne sezone uživati u uzbudljivim utakmicama valjevskih „Vidri“, verujemo širom regiona.

U ostalim juče odigranim utakmicama ostvareni sledeći rezultati:

Vojvodina – Novi Beograd 6:21 (1:3, 3:6, 1:5, 1:7),

Partizan – Šabac 9:6 (1:2, 1:1, 3:2, 4:1),

NBG Vukovi – Crvena zvezda 6:13 (1:3, 1:2, 3:2, 1:6).

Na tabeli prvenstva Srbije – Prva Super liga, nakon devet odigranih utakmica, vodi Radnički sa 25 bodova, uz bod manje sledi Novi Beograd. Na trećoj poziciji Partizan sa 21, Crvena zvezda 19, Šabac 15 i na šestom mestu Valis sa 10 bodova.