• Vesti
  • JOŠ JEDAN PORAZ BUDUĆNOST KRUŠIKA

JOŠ JEDAN PORAZ BUDUĆNOST KRUŠIKA

Autor 11/09/2022

Derbi petog kola Srpske lige zapad u kome je domaća ekipa Budućnost Krušika ugostila bivšeg superligaša, ekipu Borac 1926, pripao je gostima 0:4.

Novi trener na klupi valjevske ekipe Alen Tupajić započeo je porazom, a u domaćoj ekipi mnogo toga nije valjalo. Daleko od toga da je Budućnost razočarala svojom igrom, čačani su dokazali da su u ovom trenutku mnogo bolji tim, uigraniji i spremniji, stoga i ne treba da čudi da se u ovom trenutku nalaze na drugom mestu Srpske lige zapad.

Prvi gol postignut je već u petom minutu kada je sjajni Žerađanin realizovao odličnan progodor Grbovića. Već u 33.minutu bilo je 2:0. Napadali su valjevski fudbaleri sa nadom da mogu doći do izjednačenja, ali nakon jedne neuspešne akcije sevnula je kontra čačana, i opet je Žerađanin bio siguran u 16-tercu valjevske ekipe.

Vredan je pomena odličan šut Đorđevića minut pre kraja prvog poluvremena, koji je prošao tik uz stativu.

Drugo poluvreme nije donelo ništa novo. Već u 54.minutu jedno neuspešno istrčavanje golmana Budućnosti Rankovića iskoristio je Grbović kome nije bilo teško da poveća prednost na 0:3. Nakon trećeg gola trgli su se domaći igrači, pa su u narednih 10 minuta bili u izglednim prilikama za gol bili Đorđević, potom Rajevac čiji je šut makazicama izbačen sa gol linije. Pri najvećim naletima Budućnosti došlo je do konačnog rezultata, kada je juče trostruki strelac Žerađanin u brzom kontranapadu matirao golmana Rankovića.

Zanimljivo je da je glavni sudija Beloica imao čudan pristup suđenju jer je u prvom poluvremenu propustio priliku da kartonom kazni golmana Borca Pejovića, koji je da bi spasao mrežu istrčao gotovo 30 metara od svog gola, pritom oborivši Rajevca koji je već stigao do lopte. Možda bi situacija na utakmici dobila drugi tok da je golman gostiju dobio crveni karton, ali sudija je pokazao na aut.

Bilo kako bilo Budućnost Krušik je zabeležila treći poraz u prvenstvu. Drugi već visokim rezultatom 4:0. Ovaj svakako boli jer je pred domaćim navijačima. U sledećem kolu sledi gostovanje ekipi Fapa u Priboju koji su iznenadili ekipu Borca nanevši im jedini poraz do sada. Da nisu nepobedivi videlo se juče kada su na krilima pobede u Čačku izgubili utakmicu na domaćem terenu od Poleta iz Ljubića 1:2. Ipak FAP zauzima fisoko treće mesto na tabeli sa 10 bodova dok je Budućnost na 11 mestu sa četiri boda manje.