27/04/2024

Metalac pobedio Novi Pazar

Autor 17/03/2024

Košarkaši Metalca savladali su ekipu Novog Pazara u utakmici 25. kola Košarkaške lige Srbije, i ovom pobedom potvrdili opstanak u ligi. Ipak do pobede od 101:92 ( 18:22, 33:18, 29:29, 21:23 ) nije se došlo lako.

Košarkaši iz Novog Pazara pokušali su da pobedom u Valjevu uhvate poslednji voz za opstanak u ligu, a u prvoj četvrtini se osetilo odsustvo Keni Daja koji je pojačao redove Mladosti iz Zemuna i Save Lešića koji je pristupio ABA ligašu Igokei, pa su gosti brzom igrom dolazili do lakih poena, posebno ispod obruča.

Armstrong u efikasnoj završnici

Metalac se razbudio u drugoj četvrtini kada su gosti svoju prednost povećali na 10 poena razlike ( 21:31 ). Videvši da je vrag odneo šalu razigrali su se valjevski košatkaci i za nepuniš šest minuta napravili skor od 23:11, pa je semafor pokazao 44:32 za domaćina. Grubor, Armstrong i Đuran rešetali su koš protivnika sa svih pozicija, pa se na odmor otišlo sa 11 poena prednosti 51:40 za Metalac.

U drugom poluvremenu Metalac je sigurnom igrom održavao prednost, gosti nisu imali snage za preokret, a trener valjevske ekipe iskoristio je priliku da u igru uvede i debitante iz juniorske ekipe. Tako su se po prvi put u Košarkaškoj ligi Srbije pred valjevskom publikom predstavili mladi talenti Đorđe Gnjato, Aleksej Obućina i Aleksandar Milićević.

Đuran u borbi za loptu

Trener Metalca Srđan Flajs bio je zadovoljan nakon pobede nad Novim Pazarom:

“Želeo bih da se zahvalim najpre igračima koji su bili jako koncentrisani svih 40 minuta. Svako od njih je dao svoj doprinos na najvećem nivou. Mislim da smo prevashodno odigrali jako dobro odbranu svih 40 minuta, a naši igrači će u narednih pet utakmica morati da poboljšaju još neke stvari, daćemo šansu i mlađima. Ponosan sam na to kako su odigrali večeras. Prelomni momenat utakmice bio je pri vođstvu Novog Pazara 31:21, napravljen je niz 23:1, odograli smo odlično odbranu, davali trojke, dobra odbrana je napravila elan za napad. Bez obzira na stanje na tabeli Novi Pazar je dobar tim, to je zbir dobrih igrača koji hoće da pobede u svakoj utakmici. Pozvao bih navijače da podrže Metalac u narednim utakmicama.”

Najefikasniji u Metalcu bili su Grubor sa 29, Armstrong sa 26, i Đuran sa 16 poena. U redovima Novog Pazara najefikasniji su bili Grin i Gutalj sa 18 pogodaka.

U sledećemo kolu Metalac gostuje u Somboru gde se sastaje sa ekipom Jokera koji je u prvom delu slavio u Valjevu.