• Vesti
  • Važna pobeda “Budućnost Krušika”

Važna pobeda “Budućnost Krušika”

Autor 15/04/2023

U derbiju 21.kola Srpske lige zapad fudbaleri Budućnost Krušika 2014 pobedili su trećeplasiranu ekipu FAP-a iz Priboja rezultatom 1:0 (1:0).

U očekivano tvrdoj i takmičarski veoma važnoj utakmici za obe ekipe, valjevski fudbaleri su upisali tri važna boda i učvrstili se na osmom mestu na tabeli. Važnost utakmice nije ostavila traga niti na domaće ni na gostujuće fudbalere, jer se igralo borbeno i punim tempom svih 90.minuta. Pobednički gol postignut je sredinom prvog poluvremena kada je nakon jednog brzog napada domaćih kapiten Rajevac odličnim centaršutom uposlio Vasilija Martinovića koji je odlično šutirao za vođstvo od 1:0.

Gosti su igrali napadački, ali odbrana Budućnost Krušika nije dozvoljavala iznenađenje.

U drugom poluvremenu najizgledniju priliku za goste imao je Plazinić u 75.minutu igre kada je sa 16. metara snažnim udarcem šutirao tik iznad prečke. Nakon regularnih 90. minuta u nadoknadi vremena falilo je malo sportske sreće da domaći postignu i drugi gol. Odlična kontra Budućnost Krušika i lopta upućena ka Rajevcu koji je na 16.metara izbacio jednog odbrambenog igrača iz igre, nakon ulaska u peterac kapiten valjevske ekipe nesebično je hteo da uposli Starčevića, ali su odbrambeni igrači FAP-a uspeli da izbace loptu u korner. Verovatno bi rezultat bio drugačiji da je Rajevac šutirao u gol,ali je kapiten valjevskog tima mislio drugačije.

Budućnost je igrala u sastavu: Milinković- Jakovljević- Martinović- Matić- Starčević- Isidorović- Petrović- Pavlović- Đermanović- Tešić- Rajevac. U drugom poluvremenu još su igrali i Sokolović, Močić i Đorđević.

U sledećem kolu koje je na programu 19.aprila valjevski fudbaleri gostuju u Ljubiću gde se sastaju sa ekipom Poleta. Polet se nalazi na šestom mestu tabele sa 31 bodom.