• Vesti
  • Pobeda Budućnosti posle preokreta

Pobeda Budućnosti posle preokreta

Autor 30/04/2023

Nastavljaju fudbaleri Budućnost Krušika sa dogrim igrama u nastavku prvenstva Srpske lige Zapad. Posle pobede protiv ekipa FAP-a, ali i možda malo iznenađujućeg poraza protiv Sloge u Kraljevu od 1:0, savladana je ekipa iz gornjeg doma- Tutin.

Gosti su prvi došli do vođstva. Igrao se 11.minut prvog poluvremena, brza akcija gostiju po levoj strani rezultirala je odličnim centar šutom na drugu stativu, gde je odličnim skokom i udarcem glavom Milosavljević loptu sproveo u mrežu nemoćnog Milinkovića. Hladan tuš na Pećini nije mnogo poremetio ritam igre domaće ekipe. Napadali su domaći, ali iskusna odbrana gostiju nije dozvoljavala promenu rezultata.

U drugom poluvremenu pojačali su se napadi domaće ekipe. Gosti su ostajali bez snage, a igrali su bez petorice standardnih igrača juče. David Starčević je u 61.minutu odlično primio loptu na 20 metara od gola gostiju, varkom se oslobodio svoga čuvara, a onda evro golom skinuo paučinu nemoćnog golmana Hajrovića.

Izjednačujući gol kao da je dao krila mladom sastavu Budućnost Krušika, koji je juče igrao bez kapitena Rajevca zbog parnih žutih kartona. Nakon više polu šansi, do pobedničkog gola došlo se u 81.minutu. Isidorović se sjajnim driblingom oslobodio, opalio sa 20-tak metara, golman gostiju koji nije bio na liniji pokušao je bacanjem u gol da izbaci loptu, ali je zakasnio.

Ovom pobedom Budućnost Krušik se probila na sedmo mesto na tabeli sa 31 osvojenim bodom. Ovo je već 14-ti bod u nastavku prvenstva, i čini se da je imajući u vidu raspored, u sigurnoj zoni.

Šef stručnog štaba Peđa Simić nije krio zadovoljstvo nakon ove utakmice. “Rano smo primili gol, ali smo velikom borbom i zalaganjem svih igrača uspeli da dođemo do preokreta. Ne bih izdvajao nikoga posebno, jer mislim da su svi igrači izneli veliki teret. Daćemo sve od sebe da do kraja prvenstva osiguramo što bolje mesto na tabeli.

Budućnost Krušik je igrala u sastavu Milinković- Jakovljević- Martinović- Matić- Starčević- Isidorović- Petrović- Pavlović- Močić- Đorđević- Đermanović. U drugom poluvremenu igrali su još Miloš Milovanović, Tešić i Ognjen Milovanović.

U sledećem kolu Budućnost Krušik gostuje u Podunavcima gde se sastaje sa ekipom Reala.