19/03/2024

NOVA POBEDA METALCA

Autor 31/10/2021

Teže nego što to rezultat pokazuje, Metalac je u šestom kolu Košarkaške lige Srbije savladao mladu ekipu Dunava iz Starih Banovaca. Konačan rezultat je 76:64.

Oslabljeni Metalac koji je sinoć igrao bez povređenih Žižića, Pavića i Bajića, loše je otvorio utakmicu, pa su gosti u većem delu prvog poluvremena bili u vođstvu. Na odmor se otišlo ipak rezultatom 39:29 za valjevsku ekipu .

Rezultatska klackalica nastavljena je i u trećoj četvrtini, da bi otpor mlade gostujuće ekipe bio slomljen četiri minuta pre kraja utakmice. Tada je zakucavanjem podigao rezultat na 62:58, probudila se i publika u Hali sportoma kao šesti igrač, a prednost Metalca rasla je do konačnog rezultata.

Najefikasniji igrač u redovima domaće ekipe bio je Andrija Marjanović sa 18 poena, po tri manje su zabeležili Mijailović i Veljković, ali se čini da je ipak igrač odluke bio Aranitović sa osam poena ali i 12 uhvaćenih lopti. U redovima Dunava najefikasniji je bio Tanasković sa 21 pogotkom.